Novinky

Premiéra roku je za dveřmi. I když iPhony nepřinesou nic revolučního, očekává Apple rekordní prodeje

Nová generace iPhonů je doslova za dveřmi. Posledních šest let totiž Apple svůj nejdůležitější produktu představuje v první půlce září a není důvod se domnívat, že letos tomu bude jinak. Ač, ostatně jako každý rok, známe díky nejrůznějším únikům podobu nových iPhonů už předem, jedna věc až doposud zůstávala záhadou. Stále totiž není jasné, jaká novinky ponesou jména. S velkou pravděpodobností se ale bude jednat o přímé nástupce iPhonu X, který nově doplní i provedení s 6,5” obrazovkou a označením Plus.

Jasno do toho nevnesla ani zpravodajská agentura Bloomberg, lidé uvnitř společnosti však o letošním představení hovoří jako o “s” roku. To znamená, tentokrát se od nejhodnotnější společnosti světa po designové stránce žádné novinky nedočkáme. Místo toho se budou jen vylepšovat stávající zařízení. Největší chloubou nástupce iPhonu X tak nejspíše bude výkonnější procesor a lepší fotoaparát. Apple svůj tradiční cyklus loni opustil a my jsme se místo očekávaného logického označení iPhone 7s dočkali jablečných telefonů osmé generace a to i proto, že iPhone 8 Plus byl v podstatě jen drobným generačních vylepšením iPhonu 7.

Budoucí iPhony údajně přijdou o unikátní technologii, kterou u Androidu nenajdete

Padne rekord?

Optimismem však Apple ohledně svých připravovaných smartphonů nešetří. Podle interních informací firma očekává rekordní zájem a dodavatelé tak nyní jedou na plné obrátky. Web Digitimes dokonce tvrdí, že prodeje nových iPhonů v prvních měsících pro premiéře budou historicky nejvyšší. Prodejním trhákem by se měl stát zejména 6,1” palcový model s pravděpodobnou cenou 699 dolarů, který nabídne to nejlepší z iPhonu X. Analytici také věří, že cena nástupce iPhonu X spadne na 899 dolarů a tisící dolarovou metu přenechá nové vlajkové lodi jménem iPhone X Plus s 6,5palcovým displejem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button