Novinky

Apple to opět neuhlídal. Podívejte se na první fotografie dvou chystaných iPhonů

Jak letní měsíce ubíhají, postupně se dozvídáme čím dál více informací o chystaných iPhonech. Mezi ty nejčerstvější patří nedávno zveřejněné fotografie nefunkčních maket iPhone X Plus a 6,1“ a modelu s LCD panelem, jehož komerční název alespoň prozatím zůstává záhadou. Zveřejněné snímky v podstatě potvrzují již dříve publikované zvěsti, které nás postupně připravovaly na příchod dvou dalších modelů. Co se týče iPhone X Plus, v tomto případě lze očekávat stejný designový jazyk, jaký nastolil jubilejní iPhone X. U „pluskové“ verze lze předpokládat větší displej, jehož úhlopříčka se má zastavit na hodnotě 6,5 palce. Pokud pomineme hardwarovou obměnu a větší displej, v drtivé míře bude kopírovat konstrukční řešení menšího iPhone X.

O něco zajímavěji působí menší iPhone (iPhone 9?), který má disponovat LCD displejem s úhlopříčkou 6,5 palce. Pokud se zdroje nepletou, půjde o vůbec nejlevnější iPhone představený v roce 2018. S tím bude pochopitelně korespondovat o něco horší výbava. To se promítne především u hlavního fotoaparátu s jedním objektivem. Při detailnějším pohledu se rámečky kolem displeje zdají subjektivně širší než u iPhone X Plus.

Apple svá tajemství opět neuhlídal

V přímém porovnání s iPhone X Plus se 6,1“ iPhone s LCD displejem jeví kompaktněji. S nejvyšší pravděpodobností bude o něco málo větší než stále aktuální iPhone X (recenze). Z předešlých úniků víme, že „xková“ řada bude dostupná v celkem třech barevných variantách – bílá, černá a zlatá. U levnější varianty chystaného iPhonu bude možné vybírat z pestřejší palety barev, mezi nimiž údajně budou figurovat například žlutá, oranžová či modrá.

Výše přiložené snímky pochází z dodavatelských řetězců, které na svém Twitteru zveřejnil Ben Geskin. Ten je v technologickém světě notoricky známý svými kontakty v čínských továrnách, které ho pravidelně zásobují cennými informacemi. Jde tedy o velice spolehlivý zdroj, který se již několikrát osvědčil a proto neexistuje příliš důvodů, proč jeho materiály zpochybňovat. Představení nových iPhonů se tradičně očekává v průběhu září. Kromě smartphonů přijde řeč také na další generaci Apple Watch a pravděpodobně také na nové iPady, které mají dostat Face ID.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Opravdu si myslíte že si to Apple neohlídal? Jako opravdu, je to cílené jako u ostatních značek jen vy novináři tomu stále věříte.

    1. Zrovna u Applu si myslim, že to je legitimní únik. Vysílat do světa falešný leaky není jejich styl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button