Novinky

První testy ukazují, že iMac Pro bude monstrum s brutálním výkonem

Apple na letošní vývojářské konferenci WWDC představil zbrusu nový iMac Pro, kterým hodlá ukojit touhu všech, kteří prahnou po maximálně výkonném počítači. Ve své podstatě jde o starý známý iMac, který dostal do vínku tu nejlepší možnou výbavu. Ačkoli je zahájení prodeje naplánováno na prosinec letošního roku, díky populárnímu benchmarku Geekbench jsme získali poměrně ucelenou představu o skutečném výkonu.

Nový iMac Pro dorazí hned v několika konfiguracích, přičemž ta nejlépe vybavená se pochlubí desetijádrovým procesorem Intel Xeon, špičkovou grafikou Radeon Pro Vega, 4TB SSD a 128 GB operační paměti. Při pohledu na výše uvedené specifikace musí být každému okamžitě jasné, že nepůjde o žádné ořezávátko. Ve výsledcích Geekbench se sice objevila také o něco „slabší“ varianta, přesto však dosáhla na úžasné skóre 35 917 bodů. To v porovnání se současným iMac 5K znamená zhruba 41% nárůst v oblasti výpočetního výkonu.

V žebříčku uvízly také slabší varianty, na jejichž výsledky se můžete podívat zde. V každém ohledu se iMac Pro bude moci pyšnit titulem vůbec nejvýkonnějšího Macu, který kdy Apple vyrobil. Z pomyslného trůnu ho bude moci sesadit pouze Mac Pro, který ovšem na svůj oficiální debut stále čeká.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button