Novinky

Nová zpráva odhaluje, jak bude vypadat nový iMac Pro a kdy můžeme očekávat jeho premiéru

Apple má v příštím roce představit řadu nových produktů, mezi nimiž údajně nebude chybět také nástupce 27“ iMacu. Zprvu se očekávalo, že další generace dostane větší displej, ovšem podle nejnovější zprávy publikované společností DSCC to aktuálně vypadá, že novinka nabídne stejnou úhlopříčku jako dosluhující model.

Chystaná novinka pravděpodobně ponese označení iMac Pro, z čehož lze celkem snadno vydedukovat, že půjde o stroj zacílený primárně na profesionály. Tomu bude pochopitelně odpovídat také výbava, která se ponese v duchu toho nejlepšího, co je Apple schopný vyrobit. Klíčovou roli bude hrát zobrazovací panel s úhlopříčkou 27 palců. Mnohem důležitější je ovšem miniLED technologie, která nabízí mnohem lepší vlastnosti než konvenční IPS obrazovky. Stejně jako nové Macbooky Pro také připravovaný iMac Pro dostane podporu ProMotion, která je zodpovědná za variabilní obnovovací frekvenci.

Nový iMac Pro dostane procesory M1 Pro a M1 Max

Nový iMac Pro se měl údajně objevit již v průběhu letošního roku, nicméně vlivem okolností se musela jeho premiéra odsunout. Inženýři se totiž chtěli zaměřit na 24“ iMac a další Macy, které měly těsně před dokončením. Další zdroje s napojením na pozadí Applu nedávno prozradily, že iMac Pro bude v základní konfiguraci osazen 16GB operační pamětí 512GB úložištěm. Uživatelé se také budou moci rozhodnout mezi čipsety M1 Pro a M1 Max. Ve hře je také možnost, že novinka dostane jako vůbec první počítač s logem Applu odemykání za pomoci Face ID. Z pohledu konektivity máme očekávat HDMI, čtečku paměťových SD karet a několik USB-C / Thunderbolt portů.

Foto: Unsplash (autor: Jay Wennington)

Ve zprávě DSCC se zároveň objevila ještě jedna zajímavá zmínka odkazující na často skloňovaný headset pracující s rozšířenou realitou, kterého se pravděpodobně dočkáme již příští rok. Premiéra počítače iMac Pro je potom očekávána v prvním kvartálu, což by mohlo znamenat ohlášení na jarní keynote.

Co si myslíte o výše zmíněných zvěstech kolem nového iMacu Pro? Podělte se s námi o vaše názory v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. “Apple má v letošním roce představit…” – nemá tam být “… v příštím roce …”?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button