Novinky

Tohle jsou novinky, které chce Apple představit v roce 2022. Málo jich rozhodně nebude

Letošek byl pro Apple vcelku rušným rokem, tedy alespoň ve smyslu nových produktů, kterým tradičně kralovala modelová řada iPhone 13 a nový MacBook Pro. Rok 2022 však nebude o nic horší a pokud se naplní dosavadní predikce, můžeme očekávat ještě masivnější nálož novinek, než za uplynulých 12 měsíců.

Obdobný názor sdílí také Mark Gurman z redakce Bloomberg, který nedávno zveřejnil seznam očekávaných Apple produktů pro rok 2022. Největší pozornost vzbuzuje avizovaný iPad Pro, jehož design má projít zásadní proměnou. Podle všeho to totiž vypadá, že Apple nabídne u svého nejlépe vybaveného tabletu bezdrátové nabíjení. To by znamenalo materiálovou změnu, respektive šasi tabletu by už nemohl tvořit výhradně hlinik, přes který neprojde indukční nabíjení. Logicky se tak nabízí možnost, že nový iPad Pro bude mít, stejně jako iPhone, skleněná záda.

iPhone pro sportovce a kopice nových Maců

Gurman dále uvádí, že Apple připravuje zbrusu nový MacBook Air a špičkově vybavený iMac s novou generací procesorů Apple Silicon. Přepracování se údajně dočká také základní 13“ MacBook Pro a Mac mini. V průběhu příštího roku má na pultech obchodů přistát také ta největší bestie ze všch – Mac Pro. V jeho případě víme pouze to, že půjde o ten nejvýkonnější Mac, který bude útočit na tu nejnáročnější klientelu, která nemá hluboko do kapsy. Zajímavě zní také nový iPhone SE a jeho extra odolná verze zaměřená na sportovce a další uživatele vyžadující zvýšenou odolnost smartphonu.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Níže naleznete úplný výpis chystaných Apple produktů, jejichž debut je očekáván v průběhu roku 2022: 

  • Nový iPad Pro s podporou bezdrátového nabíjení
  • iMac s novou řadou procesorů Apple Silicon a úhlopříčkou 32“
  • iPhone SE
  • AirPods Pro (2. generace)
  • Zbrusu nový MacBook Air s čipsetem M2.
  • Nová verze 13“ MacBooku Pro a Mac mini
  • Mac Pro s Apple Silicon
  • Apple Watch Series 8
  • Modelová řada iPhone 14

Tím pravděpodobně nejdůležitějším produktem se má údajně stát headset pro rozšířenou a virtuální realitu. O této novince však víme pouze minimum informací, což lze brát jako indicii toho, že do oficiální premiéry přeci jen zbývá ještě dlouhá doba.

Na jakou novinku z dílny Applu se těšíte nejvíc, případně co vám ve výše uvedeném seznamu chybí? 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button