Novinky

Brýle, které svět ještě neviděl. Headset pro virtuální realitu bude tak ambiciózní, že zamotal hlavu samotnému Applu

V posledních letech je o virtuální, rozšířené či dokonce smíšené realitě v souvislosti s Applem slyšet stále více. Kalifornská společnost se do tohoto segmentu rozhodně snaží vstoupit. Protože však jednoznačně přichází dost pozdě, musí to být vstup doslova grandiózní. Jinak Apple příliš pozornosti na svou stranu nestrhne. Představení první vlaštovky nové produktové řady, která jednoho dne teoreticky může nahradit chytré telefony, je už podle všeho na spadnutí.

Zdroj: appleinsider.com

Bez porodních bolestí to však nejde. Tradičně dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo totiž ve své poslední zprávě hovoří o produkčních potížích. Ty jsou dokonce tak závažné, že aktuálně stále není jasné, kdy se zařízení objeví na trhu. Konstrukce headsetu pro smíšenou realitu je podle dostupných informací tak komplexní, že i zkušenému Applu zamotala hlavu. Kamenem úrazu se podle všeho stal displej, na který má Apple obrovské nároky. Mnohem větší než je aktuálně u konkurence běžné.

Apple M1 Pro a M1 Max: vše co potřebujete vědět o nových čipsetech

Na základě informací o potížích s výrobou Kuo předpokládá, že masová výroba začne až v druhé polovině roku 2022. Původně byl v plánu termín o půl roku dříve. Apple podle informací analytika nechce vytvořit zařízení primárně určené pro hraní, jak je dnes běžné u ostatních výrobců. Jeho brýle by měly mít o něco širší využití. Očekává se také, že Apple představí nejlepší zařízení, které ve svém segmentu nebude mít obdoby. Například displej by měl dosahovat hustoty až 4 000 DPI. To je oproti iPhonu 13 osmkrát více. Počítá se také se zabudovanými LiDAR senzory. Použitým technologiím bude odpovídat také cena. Počítá se s částkou 3 tisíce dolarů.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button