Novinky

První AR headset od Applu se blíží, bude stejně výkonný jako Mac

O tom, že Apple připravuje vlastní AR brýle se ví už delší dobu. Zatím si nikdo netroufá určit, jak přesně budou brýle vypadat a fungovat. Známý Apple analytik Ming-Chi Kuo ale přichází s informacemi, které popisují bližší specifikace připravované novinky.

Kuo ve své nejnovější zprávě naznačil, kdy by se AR brýle mohly dostat mezi uživatele. Jeho predikce ukazuje na konec roku 2022. Brýle by měly disponovat procesorem, který bude mít srovnatelný výkon, jako čipy pohánějící nejnovější Macy. Hlavním rozdílem mezi řešením od Applu a konkurencí bude ten, že kalifornský headset bude osazen čipem, který si společnost sama vyvine a následně také vyrábí.

Zdroj: idropnews

Chystaný procesor nabídne výkon srovnatelný s počítači Mac, samotné brýle pak dokážou fungovat bez připojení k iPhonu nebo Macu. Novinka bude také lákat na velké množství aplikací“ sdělil Kuo.

Dle Kua chce Apple do deseti let nahradit modelovou řadu iPhone brýlemi s rozšířenou realitou. Headset bude kromě avizovaného čipsetu ukrývat ještě další důležitou část, kterou mají být samotné obrazovky. Apple by měl dle informací využít 4K micro OLED displeje vyvinuté společností Sony. Původ displejů také napovídá, že by chystaný headset mohl podporovat zobrazování virtuální reality. Kuo dále zmiňuje, že pokud je AR headset cesta, kterou se chce Apple vydat, nesmí být závislý na jiném zařízení (iPhone, Mac). Při vydání bude mít údajně svůj vlastní ekosystém, což vývojářům třetích stran otevře úplně nový svět.

Co si myslíte o brýlích podporující zobrazování rozšířené reality? Dokážete si představit, že byste jimi nahradili chytrý telefon? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Ano, dokážu si živě představit, že s těmito brýlemi bude možné ovládat domácnost (myslím tím elektroniku), provádět videohovory…
    Stačí se podívat na sci-fi film starý 5-10 let😉, tam už tyto brýle používali. 😉😉😉
    Cena ze začátku bude asi dost astronomická, ale co bylo, jako novinka, levné, že😂?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button