Novinky

Na nový iMac s větším displejem rovnou zapomeňte. Větší úhlopříčku dostane pouze chystaný iMac Pro

Pokud byste se zeptali v Apple komunitě na nejočekávanější produkty letošního roku, rozhodně by mezi nimi nechyběl nový iMac. Apple sice už jeden nový iMac představil, ovšem v jeho případě se jedná o základní model, který cílí na méně náročné uživatele. Tomu ostatně odpovídá také výbava zahrnující pouze 24“ displej a čipset M1. Pro základní práci jde o dostatečně výkonnou konfiguraci, ale pokud patříte mezi profesionály, 24“ úhlopříčka je na produktivní činnost zkrátka málo.

Není pochyb o tom, že iMac s větší úhlopříčkou určitě dorazí, ovšem s nejvyšší pravděpodobností půjde o model s přídomkem „Pro“. Alespoň tak to vidí Mark Gurman. Apple se údajně chystá na uvedení nového iMacu, který bude primárně cílit na klientelu z řad profesionálů. Připravovaná novinka se má od základního iMacu odlišit zejména velikostí displeje, který nabídne 27“ úhlopříčku. S nejvyšší pravděpodobností lze očekávat že půjde o panel s technologií XDR a podporou variabilní obnovovací frekvence ProMotion.

Pokud jste tedy čekali na „levnější“ iMac s větším displejem, nejspíš se ho vůbec nedočkáte. Další zklamání přichází s ohlášeným termínem premiéry, kterou má Apple údajně naplánovanou až na polovinu letošního roku. To je poměrně šokující zjištění, jelikož předchozí zvěsti hovořily o odhalení na březnové konferenci.

Foto: Unsplash (autor: N-tho Duc)

Gurman prozradil o novém iMacu Pro také pár dalších zajímavostí. Srdcem novinky se stanou čipsety M1 Pro a M1 Max, které se poprvé objevily v 14“ a 16“ MacBooku Pro. Použitý displej bude využívat technologii miniLED, díky čemuž lze očekávat naprosto brilantní zobrazovací vlastnosti. V porovnání s 24“ iMacem má být nový iMac Pro také střízlivější z pohledu dostupných barevných variant. Uživatelé si totiž budou moci vybrat pouze ze dvou barev – stříbrná a vesmírně šedá.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button