Novinky

Apple měl již loni hotové tři prototypy nabušených iMaců. Jeden z nich měl dokonce XDR displej

Pokud se podíváme na současnou nabídku Maců, tak to vypadá, že Apple upřednostňuje přenosná zařízení před stolními počítači. Přitom podle nejnovějšího úniku měl Apple již v loňském roce hotové minimálně tři prototypy iMaců. Bohužel do výroby se nakonec nedostal ani jeden. Tato zpráva pochází od uživatele komunitního fóra, který se odkazuje na zdroj napojený na zákulisí amerického výrobce. A že nejde o pouze o výplody nadšeného fanouška dokazují jeho dřívější příspěvky, v nichž přesně predikoval konfiguraci a komerční název tehdy ještě nepředstaveného modelu Mac Studio.

První prototyp údajně vznikl v červenci 2021 a šlo o 27“ iMac s M1 sdílející stejné šasi jako poslední konfigurace s Intel procesory. Druhý prototyp byl osazen také 27“ displejem a M1 čipem, ovšem u něj Apple použil design jako v případě aktuální 24“ varianty. Nejzajímavěji však působí zmínka o třetím prototypu. Tento iMac měl mít stejnou konstrukci jako 24“ verze, nicméně inženýři do něj vložili čipset M1 Max a 27“ XDR panel. S ohledem na zmínku o černé barvě lze předpokládat, že šlo o nástupce modelu iMac Pro. Všechny prototypy měly vzniknout v polovině loňského roku. Je ovšem otázkou, proč Apple nepokračoval v jejich dalším vývoji.

Stejný zdroj se před několika týdny nechal opět slyšet s další várkou zajímavých informací. Tentokrát zmiňuje, že Apple má hotovou základní desku pro dlouho očekávaný Mac Pro. Údajně má být osazena 40jádrovým procesorem, kterému sekunduje 128jádrová grafika. Předprodukční vzorek má dále disponovat minimálně jedním PCIe x16 rozhraním. Prakticky o stejné konfiguraci hovořil před nějakou dobou také Mark Gurman z agentury Bloomberg, což zvyšuje věrohodnost této zprávy. Je ovšem vhodné dodat, že zmiňovaná základní deska staví na starší generaci čipsetové M1 platformy, takže je velice pravděpodobné, že Apple připraví její modernější verzi vycházející z M2 generace. Gurman také dodal, že nový Mac Pro bude dostupný v konfiguracích s čipsety M2 Ultra a “M2 Extreme“

Via
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button