Novinky

Dočkáme se nového iMacu Pro? Podle posledních zpráv se jeho premiéra kvapem blíží

Přechod společnosti Apple na vlastní čipy ovlivnil nejen celou produktovou řadu počítačů s logem nakousnutého jablka, ale i celý technologický segment. Ovšem jeden produkt nám v široké škále produktů stále chybí. Mluvíme o 27“ iMacu Pro, kterému byla ukončena výroba počátkem loňského roku a letos byl dočasně nahrazen dvojicí produktů Mac Studio a Studio Display. Ovšem podle posledních zpráv z technologického světa se dočkáme návratu již v průběhu roku 2023 a Apple, tak oživí iMac Pro. 

Foto: Killian Bell / Cultofmac

S odkazem na LeaksApplePro, Apple intenzivně pracuje na novém iMacu Pro, který by měl být představen široké veřejnosti v průběhu příštího roku. Dle dostupných informací můžeme také říci, že nový iMac poběží na procesorech s označením M2 Pro/Max a nabídne nám displej, který bude velmi podobný 27“ LED mini displeji s technologií ProMotion. Bohužel jsme se prozatím nedočkali bližších detailů k celkovému vzhledu zařízení. Dá se však očekávat, že bude velmi podobný současnému 24“ iMacu.

Jak to bude s výslednou kvalitou a specifikací displeje nelze určit. Současný Pro Display XDR disponuje 6K Retina obrazovkou. Je zároveň možné, že nový iMac Pro může disponovat 5K panelem, který známe z monitoru Studio Display, který Apple vylepší o technologie ProMotion a HDR. Ani jednou ze zmíněných funkcí totiž současný Studio Display nedisponuje. Může se tedy stát, že si Apple odbude další premiéru. Bylo by to vůbec poprvé, kdybychom se dočkali iMacu s technologií ProMotion, která nabízí přizpůsobitelnou obnovovací frekvenci.

Původní 27“ iMac Pro byl vydán v roce 2017 a jeho produkce byla ukončena v roce 2021, aniž by se dočkal regulérního nástupce. Na začátku tohoto roku došlo také k ukončení výroby základního 27“ iMacu. Lze tedy očekávat, že Apple bude chtít vyplnit vzniklé mezery ve své produktové řadě a doplnit tak současný 24“ iMac o produkt s vyšším výkonem a větší obrazovkou. 

Chybí vám 27“ iMac Pro v produktové řadě, nebo si myslíte, že již není potřeba? Dejte nám vědět v komentářích. 

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button