Novinky

První spekulace o iPhonu 13 jsou tady: čtveřice foťáků s obrovským rozlišením

Stále častěji se internet šíří informace o příchodu iPhonu 12, který Apple podle všeho představí letos na podzim. Jak tomu bývá prakticky každý rok, i letos máme několik měsíců před premiérou vcelku jasno o tom, co od novinky očekávat. Půjde především o podporu 5G a vylepšený zadní fotoaparát, který bude nově vybaven i lidarem. Podobných zpráv je už teď plný internet. Proč se tedy nepodívat na to, co ukáže iPhone připravovaný pro rok 2021?

Leaker, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Fudge, ukázal, jak by mohl vypadat foťák iPhonu 13. Na Twitteru se objevil jednoduchý nákres zadní strany iPhonu doplněné pěticí kruhů. Příští rok by se tak Apple mohl odhodlat k tomu, že iPhonu nadělí zase o jeden fotoaparát navíc. Naposledy jeden přidal loni při představení iPhonu 11 Pro. iPhone 13 by tedy mohl mít čtyři snímače foťáku a k tomu ještě již zmíněný lidar.Fudge sdělil také technické parametry, které u iPhonu 13 očekává. První snímač bude mít 64 MP, půjde o širokoúhlou čočku s 1x optickým zoomem a 6x digitálním zoomem. Další snímač dostane rozlišení 40 MP s až 5x optickým a až 20x digitálním zoomem. Další 64 MP čočka bude primárně určena k zachycení videa. Čtveřici pak doplní ultraširoká čočka se 40 MP.

Apple si drží prvenství. iPhone 11 je nejprodávanějším smartphonem světa

Fudge sám dodává, že se jedná o velmi brzký únik. Může tak jít pouze o jednu z možností, kterou Apple pro svůj připravovaným iPhone zvažuje. Jednalo by se však o zásadní změnu. Vedle vrcholných smartphonů z Asie s dechberoucím rozlišením foťáků se Apple vždy docela držel při zemi. Vždyť i aktuální iPhone 11 Pro má snímače se skromným rozlišením 12 MP. Přesto má však iPhone dlouhodobě jeden z nejlépe hodnocených foťáku v mobilním průmyslu. Podobné zvěsti o 64 MP snímači kolují také v souvislosti s iPhonem 12. Pokud Apple počet megapixelů skutečně zvýší, pravděpodobně můžeme stejný krok očekávat i v následujícím roce.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Tohle je samozřejmě pravda, ale čím dál víc se ukazuje, že horší optika se dá obejít matematikou a “umělou” inteligencí. Smartphony určitě nenahradí zrcadlovky, ale myslím si, že do pár let mohou dosáhnout jejich úrovně. Už dnešní telefony fotí mnohem líp než základní DSLR, který byly na trhu před 7-8 lety, takže jestli vývoj půjde dál stejným tempem, vůbec bych to nijak nezatracoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button