Novinky

Pro Display XDR je v prodeji. Opovažte se jej čistit něčím jiným než speciálním Apple hadříkem

Společně s novým vrcholem nabídky Applu v podobě počítače Mac Pro, začal prodej také profesionálního monitoru Pro Display XDR. Opět nejde o nic levného. Nová obrazovka má ovšem dechberoucí parametry a cenou v konkurenčním srovnání tím pádem zase tolik nevybočuje. Česká cena novinky startuje na částce 139 900 korun. K dispozici je také verze s vylepšeným sklem s nanotexturou, jež stojí 164 990 korun.

K tomu je ovšem potřeba připočítat ještě stojánek za 28 990. Ten ostatně při červnovém představení vyvolal největší povyk. Nyní se ukázalo, že důležitou součástí balení je také čistící hadřík. Apple totiž vydal zprávu, podle které důrazně nedoporučuje čistit displej ničím jiným. Toto omezení se týká právě dražšího displeje s nanotexturou, která eliminuje odlesky a dodává obrazovce matnější vzhled. Nechat si odebrat záruku u monitoru za téměř 200 tisíc kvůli čištění špatným hadříkem, by si asi přál jen málokdo.

Bestii s názvem Mac Pro si bude možné objednat už příští týden

Apple také důrazně varuje před používáním vody a jakýchkoliv roztoků. Přijatelný je pouze speciální Apple hadřík. Zní to bizarně, ale Apple vydal také instrukci k čištění čistícího hadříku. Ten je možno ošetřit vodou se saponátem. Potom je nutné nechat kus látky schnout minimálně 24 hodin. Není jasné, proč jsou pokyny tak striktní. Apple na tento dotaz magazínu The Verge neodpověděl. Známo je dále jen to, že pokud čistící látku majitel displeje ztratí nebo poškodí, Apple by měl poskytnout náhradu. Není ovšem jasné, na kolik náhradní hadřík vyjde.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button