Novinky

Apple pracuje na nových monitorech. V přípravě je také další varianta Pro Display XDR

Pokud se člověk rozhodne koupit si od Applu externí monitor, nemá příliš na výběr. Vybírat může pouze mezi Studio Display a Pro Display XDR. V případě Studio Display jde o skvěle zpracovaný monitor s adekvátní cenovkou korespondující s výbavou. Bohužel jej Apple nabízí pouze v 27“ variantě, která nemusí všem vyhovovat. Zejména pokud je někdo zvyklí na větší úhlopříčku, Studio Display může představovat krok zpět. Proti tomu stojí Pro Display XDR s 32“ panelem a naprosto snovými parametry, které ukojí ty nejnáročnější uživatele napříč všemi digitálními profesemi. To je ovšem vykoupeno cenou, která startuje na částce 139 tisíc, což jej automaticky posouvá do kategorie příslušenství, které si nemůže dovolit každý.

Již delší dobu se však spekuluje o tom, že Apple pracuje na dalších monitorech. Za uplynulý rok prolétlo internetem řada indicií avizující vývoj rovnou několika externích monitorů. Jedním z nich by mohla být iterace Studio Display s větší úhlopříčkou. Tuto domněnku nedávno přiživil také dobře informovaný redaktor Mark Gurman, který zároveň dodal, ještě pár zajímavých informací. Apple podle něj pracuje také na revizi Pro Display XDR, který by se mohl objevit po boku nového Macu Pro.

Zdroj: Unsplash (autor: Aaditya Ailawadhi)

Všechny připravované monitory mají disponovat vlastním hardwarem, respektive je bude pohánět čipset z rodiny Apple Silicon. V zásadě lze očekávat podobný přístup jako u Studio Display, v jehož útrobách pracuje čip A13 Bionic.

Další zdroje avizují, že v Kalifornii vyvíjí 27“ monitor s technologií mini-LED a ProMotion, což by sedělo na menší verzi Pro Display XDR. Je tedy pravděpodobné, že nakonec se dočkáme dvou externích displejů – 32“ Studio Display a 27“ Pro Display XDR. Ačkoli zatím neznáme přesnější informace o oficiálním uvedení, nejčastěji se skloňuje první čtvrtletí roku 2023. To by ostatně mohlo znamenat, že debut obou novinek se odehraje v rámci tradiční keynote, která se koná v jarních měsících.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button