Novinky

Bestii s názvem Mac Pro si bude možné objednat už příští týden

Vzpomínáte si ještě na představení počítače Mac Pro? Společnost jej veřejnosti poprvé ukázala v červnu letošního roku. Novinka vzbudila vášně především svou cenou. Mac Pro, který podle internetových vtipálků nejvíce připomíná struhadlo na sýr, startuje na částce 5 999 tisíc dolarů (130 tisíc korun). Nejvybavenější kousek by ovšem mohl přijít na více než milion. Hodně se mluvilo také o XDR monitoru, za který si Apple bude účtovat 4 999 dolarů. K tomu je ovšem potřeba ještě připočítat držák za další tisícovku. 

Pravdou ovšem je, že ceny skutečně profesionálních monitorů se v takovýchto částkách pohybují, proto zase o takovou zvláštnost nejde. Dost ale ke starým informacím. V souvislosti s Mac Pro se totiž světem internetu šíří jedna velmi podstatná novinka. Apple totiž začal rozesílat email ve kterém informuje o tom, kdy jeho nejdražší počítač půjde do prodeje. Už tak víme, že Mac Pro společně s XDR displejem bude možné objednat už 10. prosince. 

Apple nás příští rok zaplaví novými iPhony. Napřesrok představí první model bez jediného portu

V základní konfiguraci zákazník dostane 8 jádrový procesor Intel Xeon, 256GB interní úložiště (což asi takto náročným uživatelům sotva postačí) a 32GB operační paměti. Kdo se pořádně plácne přes kapsu, může mít svůj Mac Pro vybaven 28 jádrovým procesorem, 4 grafickými kartami, 1,5 TB RAM a 4GB SSD. Oficiální informace o cenách zatím nemáme, vše se dozvíme až 10. prosince. Cenu tak prozatím můžeme pouze odhadovat. Například 1,5TB RAM by mohla stát až 16 700 dolarů (380 tisíc korun). Není také úplně jasné, kdy přesně se počítače dostanou k prvním zákazníkům. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button