Novinky

Apple nás příští rok zaplaví novými iPhony. Napřesrok představí první model bez jediného portu

Společnost Apple chystá na příští rok vskutku širokou škálu nových smartphonů. Alespoň to tvrdí Ming-Chi Kuo ve své nejnovější předpovědi. Jako první přijde na řadu nástupce modelu iPhone SE2, který má vycházet z iPhonu 8. Po něm zdědí 4,7“ LCD displej s jedním fotoaparátem a Touch ID. Hlavní změny se odehrají pod kapotou, kam se nastěhuje hardware z iPhonu 11.

Dalšími pány na holení se stanou modely z řady iPhone 12 Pro. Menší z variant nabídne 6,1“ OLED panel, verze s označením iPhone 12 Pro Max má disponovat dokonce 6,7“ úhlopříčkou. Stejně jako letos i chystaní nástupci se pochlubí trojitým fotoaparátem, který doplní nový senzor. Ten bude pravděpodobně vylepšovat schopnosti portrétové režimu a pomáhat při zpracování rozšířené reality. Svatou trojici pak uzavře „základní“ model iPhone 12, který se pochlubí 5,4“ OLED panelem a obecně velmi podobnými specifikacemi jako „pročková“ řada.

Co se týče designu, tak kompletně celá řada iPhone 12 bude podobná dnes již ikonickému iPhonu 4. Od něj si převezme ostré hrany rámečku, k němuž budou natěsno přiléhat skleněná záda. V jistém ohledu lze tyto náznaky pozorovat u posledního iPadu Pro.

Řekněte sbohem portům

Všemi mastmi mazaný analytik však neskončil pouze o příští generace iPhonů. Součástí jeho zprávy je totiž část, která se věnuje ještě jedné věci. Podle Kua se Apple připravuje na kompletně bezdrátovou budoucnost. V roce 2021 se totiž objeví první iPhone, který nebude mít žádný konektor a bude výhradně spoléhat na bezdrátové technologie.

Možná to zní jako sci-fi, ale při pohledu na aktuální politiku Applu to začíná dávat smysl. AirPods se ukázaly jako velmi spolehlivý nástupce kabelových sluchátek, iPhony už nějaký čas podporují bezdrátové nabíjení a na to ostatní, tu máme iCloud. Oproštění od Lightning portu se určitě neobjede bez dětských bolístek, ale nebojím se vsadit boty na to, že tohle je ta skutečná cesta, na jakou se Apple již dávno vydal.

Zdroj
phonearrena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button