MailNovinkyTipy a triky

Přejmenujte vlaječky v aplikaci Mail

Dnešní článek je určen pro čtenáře, jejichž e-mailový klient Mail, který je součástí Mac OS X Lion, přetéká nepřehledným množství e-mailů. Taková situace si žádá přehledné řazení.

Tuto práci velmi šikovně zastanou barevné vlaječky, které označené e-maily sdružují až do celkem 7 složek. Jak na to?

Krok první

Označíme jakýkoliv e-mail, v horní liště e-mailového klienta klikneme na roletkové menu u barevné vlaječky. Na výběr máme z celkem sedmi barevných provedení – červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová, šedá. Kliknutím na jednu z barev se v hlavičce označeného e-mailu objeví ikonka vybrané vlaječky a zároveň se v levé části pracovního okna e-mailového klienta, mezi seznamem složek, vytvoří složka označená a pojmenovaná předmětnou vlaječkou (obrázek 1).

Krok druhý

Řazení velkého množství e-mailů prostřednictvím uvedeného způsobu je jedna věc, ale zapamatovat si jaký význam jsme každé z barevných vlaječek propůjčili je věc druhá. Tento zdánlivý problém odstraníme přejmenováním jednotlivých vlaječek. Upozorňuji, že z již zmíněného roletkového menu v horní liště e-mailového klienta to nepůjde. Vlaječky přejmenujeme kliknutím na název barevného označení nacházející se v levé části pracovního okna klienta (obrázek 2). Je jistě nutno zmínit, že vlaječky se v lévém prostoru pracovního okna objeví pouze pokud jejím prostřednictvím označíte nějaký e-mail. Po uzavření a opětovném spuštění e-mailového klienta se v levé části pracovního okna nachází pouze ty vlaječky, kterým jsme přiřadili nějaké e-maily, v opačném případě “prázdné” vlaječny z tohoto prostoru zmizí. Ovšem její název je v roletkovém seznamu v horní liště klienta pozměněn.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

3 Komentáře

 1. Dobrý den,

  vím že článek vyšel před rokem, ale nemyslím si, že vlaječky jsou zrovan nejlepší řešení k řazení mailu. Ty spíš nejlépe vyhovují k informaci, co s daným emailem udělat ( odepsat, nezapomenout, atd. ). Myslím si, že podstatně zajimavější je funkce dinamická schránka. Ne jenže jich můžete mít koli chcete, ale pokud zařadíte do schránky emal adresu, hlídá vám jak příchozí tak odchozí poštu. Tak že máte celou hystorii jak na dlani na jedno kliknutí.

  Omlouvám se, pokud se mylím.

  Trala

 2. Dobrý den,

  mám problém a nevím jak na to. Stále si mi zobrazuje že mám 8 oranžových vlaječek, ale když na ně kliknu, žádné emaily senezobrazí. Nevíte kde by mohli být, popřípadě čím by s to mohlo stát?

  Děkuji za radu

  Katka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button