Novinky

Prach nemá šanci. Pitva Macbooku Pro 2018 ukázala, že nečistoty už se do jeho klávesnice nedostanou

Už je tomu týden, co Apple poměrně v tichosti oznámil letošní vylepšení modelové řady Macbook Pro. Jak bývá zvykem, i tentokrát inženýři v Cupertinu svému nejlepšímu notebooku nadělili několik hardwarových vylepšení. Jedná se zejména o nové procesory Intel osmé generace s označením Coffee Lake nebo vylepšené grafické čipy a navýšenou kapacitu operační paměti. Vedle toho ovšem Apple u Macbooku Pro provedl také jednu konstrukční úpravu.

Klasická rozborka provedená společností iFixit, kterou pravidelně prochází každá novinka z dílny Applu, totiž odhalila, že Macbook Pro 2018 dostal silikonovou membránu, která by měla zabránit vniknutí prachu a dalších nečistot do jemného mechanismu klávesnice. Právě prach byl totiž častým důvodem poruch tohoto typu klávesnice. Kromě pitvy, kterou má na svědomí iFixit, navíc přítomnost ochranné membrány potvrdil i samotný Apple. Dokumentace určená pro autorizované servisy se totiž o úpravách klávesnice zmiňuje.

Apple v tichosti představil nové MacBooky Pro. Výbavou a cenou vás posadí na zadek

iFixit s novou klávesnicí provedl také několik testů. Šlo o zkoušky, které měly ukázat, zda membrána opravdu dokáže zabránit vniknutí prachu pod klávesy. Výsledky testu dopadly na výbornou. Pokus se speciálním světélkujícím práškem totiž ukázal, že prach se do mechanismu klávesnice, kterou Apple označuje názvem Butterfly, jen tak nedostane. Ač ani silikonová membrána samozřejmě není dokonalá a malá část nečistot do útrob kláves přece jen pronikla, je zřejmé, že v tomto směru doznal nejvýkonnější Macbook značného zlepšení.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button