Novinky

Apple v tichosti představil nové MacBooky Pro. Výbavou a cenou vás posadí na zadek

Apple představil novou generaci notebooků MacBook Pro s Touch Barem. Vše se odehrálo bez jakýchkoli ovací či tiskové konference, což řadu fanoušků dokázalo alespoň na chvíli vyvést z míry. Na druhou stranu je vhodné dodat, že změny se odehrály až na jednu drobnost výhradně pod kapotou. Navenek v podstatě nemáte šanci poznat, zda před sebou máte letošní nebo dva roky starý model.

Aktualizované MacBooky se dočkaly zbrusu nových procesorů Intel 8. generace Coffee Lake. Příjemnou zprávou je fakt, že základní 13“ varianta se může pochlubit rovnou čtyřjádrovým čipsetem Intel Core i5 s taktem 2,3 GHz s grafikou Intel Iris Plus Graphics 655, 8GB operační pamětí a SSD s kapacitou 256 GB. Základ patnáctipalcového modelu tvoří šestijádrový Intel Core i7, 16 GB RAM (DDR4) a dedikovaná grafická karta Radeon Pro 555X (4 GB, GDDR5).

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

 

Podstatně zajímavější to bude pro uživatele, co nemají hluboko do kapsy. Příplatková výbava je tradičně pestrá a zahrnuje například procesor Intel Core i7 u 13“ modelu, který lze osadit maximálně 16 GB RAM a 2TB SSD. Největší labužníci pak sáhnout po „patnáctce“ s procesorem i9 s taktovací frekvencí až 4,8 GHz, 32GB operační pamětí a 4 TB úložného prostoru.

Nejvyšší konfigurace vás bude stát balík

Další vylepšení se týká displeje, respektive funkce True Tone, která upravuje vyvážení bíle barvy v závislosti na okolních světelných podmínkách. Stejnou funkcionalitu nabízí například nové iPhone či iPad Pro. Velmi příjemným překvapením je ovšem třetí generace klávesnice s „motýlkovým“ mechanismem. Podle Applu má nabídnout vyšší komfort při psaní a především nižší hlučnost. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že klávesnice byla nejslabším článkem celé produktové řady. Pod kapotu se také nově nastěhoval koprocesor Apple T2, který se stará o zabezpečení systému a šifrování úložiště. Také je v něm zkonsolidováno několik řadičů pro řízení systému, zvuku a SSD.

Obě varianty MacBooku Pro v revizi pro rok 2018 stále disponují dotykovým Touch Barem, který přizpůsobuje svůj obsah v závislosti na aktuálně používané aplikaci. Co se týče cen, v případě základního modelu s 13“ displejem si připravte necelých 56 tisíc korun. Patnáctipalcový MacBook Pro s procesorem i7 vyjde na 73 990 korun. Pokud se ovšem rozhodnete počítač vyšperkovat lepšími komponenty, je třeba tradičně počítat s tučnými příplatky. Perličkou je pak nejvyšší možná konfigurace 15“ varianty MacBook Pro, kterou si Apple cení na 211 000 korun.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button