Novinky

Pozemní doprava už je pase. Přivítejte létající auta

Pokud jste, stejně jako já, milovníci sedmidílné ságy o Harrym Potterovi, určitě jste alespoň na chvíli zapřemýšleli, jaké je asi řídit létající auto, kterým se některé kouzelnické rodiny běžně přepravují. Samozřejmě to nebude hned, ale jak se zdá, některým z nás by se tyto představy mohly během života splnit.

Létající auto BlackFly při jednom z prvních testů

Kanadská společnost Opener totiž v tomto týdnu představila své nové vozidlo BlackFly. Jak už název napovídá, tenhle „auťák“ určitě nebude brázdit běžné silnice, ale je výhradně určen na létání. Létající auto dokáže letět až 100 kilometrovou rychlostí a na jedno nabití uletí přibližně 40 kilometrů. Rychlonabíjením bude možné BlackFly dobít za 30 minut, což je rozhodně pozitivní. Řízení létajícího auta bude oproti běžným vozidlům trochu jiné. Nebude zde totiž volant, ale joystick, stejně jako známe například ze stíhaček. Nový řidič tak projde základním školením se zaměřením na ovládání, pilotní licence však potřeba nebude. Tohle je samo o sobě určitě ten nejdůležitější krok k masovému rozšíření „létajících aut“. Dalším důležitým faktorem bude samozřejmě cena. Vlastníci nově vzniklého startupu přesnou částku zatím nezmínili, naznačují však cenu podobnou běžně vyráběným sportovním automobilům. Otázkou nicméně zůstává, jak by taková dnešní dopravní špička vypadala ve vzduchu. Na tyto otázky ale zřejmě odpoví až čas.

Nový milník v letecké dopravě? NASA uskutečnila první bezpilotní let za běžného provozu

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button