Novinky

Apple spolkl další startup. Získal technologie, které by mohly pomoci Siri

V posledních dnech se neustále řeší, zda se Applu podaří v termínu představit iPhone 12 a i pokud ano, musí přemýšlet, jestli budou mít lidé i letos chuť utrácet. V kalifornské společnosti se ovšem naštěstí dějí i další zajímavé věci. Aktuálně například na světlo světa pronikla zpráva o tom, že Apple se rozhodl zapracovat na své virtuální asistentce Siri. Výrobce iPhonů na to šel svou oblíbenou cestou. Koupil startup, který se danou problematickou zabývá.

Portfolio společnosti se tak rozrostlo o firmu s názvem Voysis. Ta se zabývá výzkumem v oblasti umělé inteligence se zaměřením na porozumění jazyku. Jedná se o společnost se sídlem v Irsku, která se zabývá například zdokonalováním virtuálních asistentů v aplikacích pro nakupování. Voysis fungování svých technologií vysvětluje na příkladu, kdy zákazník skrze aplikaci pronese: chci LED televizi a můžu utratit tisíc dolarů. Voysis se zabývá právě porozuměním podobným příkazům.

Vše co víme o iPhone SE 2020: cena, design, hardware a barevné varianty

Cena akvizice tradičně zůstala zahalena tajemstvím. Mluvčí Applu krok své společnosti odmítl podrobněji komentovat. Snaha Applu je ovšem zřejmá. Siri totiž za virtuálními asistentkami ostatních technologických gigantů pokulhává. Stačí si se Siri chvíli povídat a je jasné, že v roce 2020 bychom v tomto směru očekávali pokročilejší technologie. Uvidíme, zda nákup irského startupu pomůže Applu posunout se v tomto směru kupředu. Apple byl tento týden na nákupech hned dvakrát. Nedávno totiž koupil aplikaci Dark Sky, která poskytuje předpovědi počasí.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button