Novinky

Vše co víme o iPhone SE 2020: cena, design, hardware a barevné varianty

Nová tvař ve starém těle

Dlouho očekávaný nástupce jedno z nejlépe prodávaných smartphonů s logem nakousnutého jablka má přijít doslova každým dnem. A jelikož v poslední době uniklo značné množství informací, můžeme si udělat poměrně ucelenou představu o tom, co nás v případě iPhonu SE čeká a co nemine.

Překapotovaná „osmička“

V podstatě není pochyb o jedné věci, nový iPhone SE bude vypadat jako iPhone 8. To nepřímo potvrdil samotný Apple, který na svých stránkách nabízí ochrannou fólii, u níž uvádí kompatibilitu s modely iPhone SE, iPhone 7 a iPhone 8. V jistém ohledu nejde o žádné překvapení, jelikož stejnou informaci slýcháme již delší dobu z mnoha zdrojů.

Zdroj: Unsplash

Zda je to dobře či špatně, je na individuálním zvážení. Apple pouze pokračuje v dřívějších stopách a využije staré šasi, do něhož ukryje moderní hardware. Na jednu stranu to může v někom evokovat zklamání, nicméně je důležité si uvědomit, že ne všichni touží po „bezrámečkovém“ designu. Stále se totiž najde početná základna uživatelů, kterým je starší koncepce s Touch ID sympatičtější než aktuální podoba iPhonů.

Nový iPhone SE dostane s nejvyšší pravděpodobností čipset Apple A13, tedy stejný základ, jaký pohání iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Přítomnost výkonného procesoru znamená, že budoucí majitelé nebudou ochuzeni o nic z rozšířené reality či Apple Arcade.

Tři barvy, tři paměťové varianty

Základ bude tvořit varianta s kapacitou interního úložiště 64 GB. Náročnější uživatelé si však budou moci připlatit za iPhone SE se 128 GB, respektive 256GB pamětí. Co se týče barevných variant, iPhone SE 2020 bude dostupný ve třech provedeních – černá, bílá a červená / PRODUCT (Red).

Zdroj: Unsplash

Velmi lákavě zní ovšem zvěsti o ceně, která má startovat na částce 399 dolarů. To by v našich podmínkách mohlo znamenat, že iPhone SE s kapacitou 64 GB by nemusel stát více než 12 000 korun. Tuto informaci ovšem berte s rezervou, jelikož skutečnou cenu může ještě ovlivnit měnový kurz a značně nejistá situace kolem aktuálně probíhající pandemie COVID-19.

A nyní to nejpodstatnější – termín uvedení. Zde už zbývají pouze dvě možnosti: buď se premiéry dočkáme krátce po víkendu či nejpozději v polovině měsíce. Názory na oficiální debut se totiž stále rozchází, nicméně i tak je jisté, že ani v jednom případě náš nečeká kdovíjak dlouhé čekání.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button