Novinky

S iPhonem 9 se vrátí ikonické tlačítko pod displejem

Naposledy cupertinská společnost přišla s domovským tlačítkem (,,home buttonem“) v září roku 2017, kdy byl na trh uveden iPhone 8. Se souběžným příchodem jubilejního iPhonu X Apple přešel na bezrámečkový design svých smartphonů, jejichž poznávacím znakem se stal výřez v horní části displeje. Takzvaný Notch v sobě ukrývá Face ID modul, díky němuž můžeme odemykat telefon pomocí obličeje. Nyní lze slyšet spekulace o návratu iPhonu, který bude disponovat dřívější funkcionalitou – Touch ID, respektive domovským tlačítka s integrovanou čtečkou otisků.

Tyto zprávy internetem kolují čím dál častěji v souvislosti s avizovaným iPhonem 9. Tento telefon má údajně být nástupce iPhonu 8, byť je někdy chybně označován za náhradu iPhonu SE. Existuje také tvrzení, že design tohoto modelu má být na úrovni mezi iPhonem 8 a iPhonem X. Nyní se však dozvídáme, že telefon, který má Apple představit již v březnu, se spíše bude podobat prvnímu ze zmiňovaných, tedy iPhonu 8. Na druhou stranu existují zprávy o tom, že telefon má mít též bezrámečkový design a disponovat Face ID.

S ohledem na dosavadní úniky to ovšem vypadá, že iPhone 9 bude v podstatě vylepšenou verzí iPhonu 8, který dostane střeva z modelové řady iPhone 11.

Štítky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close