Novinky

Premiéra modelu iPhone 9 je na spadnutí. Dočkat bychom se měli již tento týden

Nejlevnější iPhone v nabídce Applu už klepe na dveře

Pokud pravidelně sledujete dění v technologickém světě, určitě vám neunikly zprávy o chystaném iPhonu 9. Údajně má jít o nástupce modelu iPhonu SE či spíše iPhonu 8, jehož hlavní zbraní se má stát příznivá cenovka. Dřívější spekulace avizují, že iPhone 9 (iPhone SE2?) bude v jistém ohledu recyklovaný iPhone 8, po němž podědí základní šasi, 4,7“ LCD displej a čtečku otisků Touch ID. Do útrob se nastěhuje čipset Apple A13, který doplní fotoaparát s jedním objektivem.

Původně se očekávalo, že Apple představí iPhone 9 na jarní keynote, nicméně s ohledem na dosavadní vývoj situace kolem pandemie koronaviru byly všechny tiskové akce zrušeny. Nabízí se tedy podobný scénář jako u nedávno uvedeného iPadu Pro a MacBooku Air, jejichž premiéra nabyla podoby tiskové zprávy.

Nyní však přichází na řadu otázka, kdy se nového iPhonu dočkáme. Dost možná již velice brzy. Tomu ostatně nasvědčuje nejnovější spekulace, která vychází z fotografie publikované na webu MacRumors. Jde o snímek zachycující pouzdro od výrobce Urban Armor Gear, které je určené pro 4,7“ iPhone 2020. Na krabičce se nenachází žádné konkrétní značení modelu, ovšem není těžké se dovtípit, že jde o doposud nepředstavené zařízení. Žádný z aktuálních iPhonů totiž 4,7“ displejem nedisponuje.

Zdroj fotografie dále prozradil, že snímek pochází z amerického řetězce Best Buy, který se specializuje na prodej spotřební elektroniky. Konkrétní kryt má jít do prodeje 5. dubna, což nasvědčuje tomu, že premiéra iPhonu 9 už doslova klepe na dveře. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button