Novinky

Těžký rok Applu. Analytik nastínil možné scénáře pro uvedení iPhonu 12

Nedávno jsme psali, že Apple vážně uvažuje o tom, že letošní premiéru iPhonu 12 odloží. Důvodem je celosvětová nejistota spojena s první pandemií tohoto století. Hlavní argumenty proti představení iPhonu s 5G modemem, jsou dva. Prvním jsou zastavené továrny a Apple jehož zaměstnanci fungují v režimu Home Office. To náběh výroby značně komplikuje. To by se však možná dalo překonat. Apple ale realisticky očekává, že poptávka po nových iPhonem by za nastalých okolností nebyla moc vysoká. Je totiž možné, že ještě na podzim bude ve světě panovat taková nejistota, že většina lidi třicetitisícovou investici do nového smartphonu raději odloží.

Zdroj: PhoneAreana

Analytik Dan Ives nyní nabídl svůj pohled, ve kterém vykresluje optimistický, a naopak pesimistický scénář pro uvedení nového iPhonu. V tom úplně nejlepším případě se průmyslová výroba v Číně vrátí do starých kolejí nejpozději na konci dubna. V tomto případě by premiéra v září byla technicky možná. U tohoto scénáře by se do září také lidem v Číně, Spojených státech a Evropě vrátila chuť utrácet. Pokud se věci začnou takto obracet k lepšímu, představil by Apple během května avizovaný iPhone 9 (iPhone SE2), který se měl působně ukázat už v březnu. Očekávanější premiéra iPhone 12 by mohlo proběhnout bez zpoždění.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Ives nastínil také umírněný scénář, který není ani vyloženě pozitivní ani úplně černý. V tomto případě se výroba ustálí na konci května. Evropané a Američané by v tomto případě začali pomalu znovu utrácet během podzimu a Apple by svou chloubu představil s drobným zpožděním. V tomto případě se nový low-costový iPhone ukáže světu v červnu.

Profesionální rozborka iPadu Pro nabízí detailní pohled na jeho vnitřnosti. Také ukazuje, jak LiDAR funguje v praxi

A teď se pustíme do temnějších představ. I s těmi totiž Apple musí počítat. Ten se stane reálným v případě, že ani v červnu nebudou dodavatelé schopni fungovat tak, jako před krizí. Uvedení iPhonu 12 by tím pádem nebylo možné stihnout do Vánoc. Poptávka v USA a v Evropě bude utlumena do konce roku. Levný iPhone 9 by se tak ukázal až v červenci. Objevily se také ještě pesimističtější scénáře. Podle nich by se letos žádné premiéra iPhonu nekonala. Místo toho by bylo jeho představní posunuto až na rok 2021. Nutno ovšem podotknout, že s tímto scénářem Apple zatím nepočítá.

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button