Novinky

Profesionální rozborka iPadu Pro nabízí detailní pohled na jeho vnitřnosti. Také ukazuje, jak LiDAR funguje v praxi

Nový iPad Pro 2020 se dostává k prvním uživatelům, mezi nimiž se také objevili borci z webu iFixit, kteří se specializují na detailní rozborky spotřební elektroniky. Ti pochopitelně nelenili a okamžitě se pustili do pitvy nejvýkonnějšího tabletu s logem Applu.

Testy výkonu ukazují, že procesor A12Z v novém iPadu Pro je téměř identický s A12X v iPad Pro z roku 2018

Při rozebírání vyplulo na povrch, že iPad Pro sdílí řadu součástek s předchozí generací z roku 2018. Nejvýznamnější novinkou tak zůstává LiDAR, jehož úkolem je hloubkové měření vzdálenosti od okolních objektů až do vzdálenosti 5 metrů. Díky tomu umí nový iPad Pro lépe pracovat s prvky rozšířené reality.

Zdroj: Apple

V iFixit se také podívali na nový procesor A12Z Bionic, který obsahuje osmijádrovou grafiku a obecně vylepšenou architekturu. Součástí čipsetu je 6GB operační paměť. Pro úplnost je vhodné dodat, že procesor A12Z je v podstatě přejmenovaný čip A12X s jedním odemknutým grafickým jádrem navíc. Z hlediska výkonu tak letošní novinka nabízí obdobné výsledky jako předchozí iPad Pro.

Port USB-C je i nadále modulární a lze jej samostatně vyměnit. Samotná součástka je ovšem k šasi přilepena, což bude v praxi stěžovat případnou opravu. V konečném hodnocení iPad Pro 2020 dosáhl na skóre tří bodů (maximum je 10), což je stejný výsledek jako u iPadu Pro z roku 2018.

Minulý týden se na pitevním stole iFixit objevil také nový MacBook Air 2020. Také zde došlo na několik vylepšení, kterým vévodí klávesnice s nůžkovým mechanismem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button