Novinky

Populární navigace Waze konečně dostala podporu Apple CarPlay

Před několika dny jsme vás informovali o zásadní aktualizaci aplikace Google Maps (článek zde), která přidala podporu pro rozhraní Apple CarPlay. Během včerejšího večera se stejná situace dotkla také populární navigace Waze, která přidává stejnou funkcionalitu.

Apple v červnu letošního roku představil novou verzi operačního systému iOS 12, která kromě jiného přinesla jednu zásadní změnu. Po letech vzdoru jsme se dočkali toho, že kalifornský výrobce umožnil vývojářům třetích stran přidat podporu CarPlay do jejich aplikací.

Recenze iOS 12: ve jménu rychlosti a stability

V případě Waze jde o velmi očekávanou událost. Mezi uživateli je tato navigační aplikace nesmírně populární. Přestože její grafika působí poněkud infantilně, čistě z praktického pohledu se pyšní silnou komunitní základnou. Z toho mimo jiné pramení klíčové benefity v podobě aktuálních informací o dopravě, na nichž se podílí samotní uživatelé.

Na základě získaných dat vám aplikace umí rychle nabídnout alternativní trasy, případně vás upozornit na zácpy či dopravní kontroly. Ke správnému fungování Waze v režimu CarPlay je nutné mít nainstalovanou poslední verzi operačního systému iOS 12. Samotnou aplikaci můžete zdarma nainstalovat z AppStore.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button