Novinky

Google Mapy dostaly dlouho očekávanou aktualizaci s podporou Apple CarPlay

Google dnes vydal novou aktualizaci své aplikace Mapy (Google Maps), která přidává podporu pro Apple CarPlay. Jde o dlouho očekávanou novinku, která souvisí s nedávným vypuštěním poslední verze operačního systému iOS 12. Apple umožnil vývojářům mapových aplikací integraci do platformy CarPlay, čímž zároveň udělal obrovskou radost široké základně uživatelů.

Co se týče Google Maps, v režimu CarPlay nabízí upravené rozhraní uzpůsobené pro pohodlné ovládání na palubních systémech automobilů. Podporováno je hlasové ovládání a synchronizace uložených adres. Velmi příjemným benefitem je možnost přepnutí do fotografického zobrazení mapových podkladů. To oceníte především v hustých zástavbách měst, kde získáte lepší orientaci a přehled o bočních uličkách.

Recenze iOS 12: ve jménu rychlosti a stability

Zkrátka nepřijdou ani uživatelé aplikace Waze, která též spadá pod křídla Googlu. Aktualizace přidávající podporu Apple CarPlay se má podle posledních informací objevit v horizontu několika následujících dní až týdnů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button