Novinky

Aktualizace iOS 12.1.2 byla vydána jen pro iPhony, obnova dat ze zálohy na iPadu uživatelům nefunguje

Možnost importu všech dat pomocí služby iCloud mezi iPadem a iPhonem je jednou z nejužitečnějších vlastností iOS. Uživatelé iPadů si však na možnost obnovy dat ze zálohy z iPhonu do iPadu musejí počkat do konce tohoto měsíce. Apple koncem minulého roku vydal aktualizaci pro iPhony iOS 12.1.2, ale bohužel ne pro iPady, které mají zatím verzi 12.1.1.

Obnovu dat ze zálohy z iPhonu na iPad nebo naopak lze provést jen tehdy, pokud mají obě zařízení stejnou verzi operačního systému. Pokud je jedna verze novější, tedy není shodná, iCloud a nebo iTunes operaci nemůže provést. 

Nelze načíst data k importování do iPadu 

V případě, že je k dispozici novější verze systému, je uživateli nabídnut upgrade před provedením obnovy ze zálohy. Kvůli tomuto problému byly webem Techradar testovány tři iPady. Nebylo možné načíst aplikace, fotky i zprávy k importování z iCloud. 

Vyřešit to šlo za pomocí sady Apple Developer Tool Kit a aktualizovat iPad na vývojářskou beta verzi iOS 12.1.3, a tak mohl být import dokončen. Většina lidí si však bude muset ještě chvíli počkat. iOS 12.2.3 totiž vyjde až koncem měsíce pro všechny podporované iPhony i iPady. 

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close