Novinky

Otestovali jsme výkon iPhone 6s Plus s iOS 9.2 a iOS 9.3. Jaké jsou výsledky?

Apple minulý týden vypustil beta verzi operačního systému iOS 9.3, která přinesla řadu novinek a vylepšení. Záhy se objevily první reakce uživatelů, kteří reportovali své zkušenosti z reálného používání. Ačkoliv Apple deklaruje lepší stabilitu a pokrok v optimalizaci, diskuzní fóra po celém světě obsahují stížnosti na snížení výkonu. Co se týče našich subjektivních pocitů, iOS 9.3 beta je na tom z pohledu rychlosti o trochu hůře, než beta verze iOS 9.2. Přestože se jedná o nefinální sestavení, zamrzí občasné pády aplikací třetích stran a podivné chování v některých situacích. Mezi další neduhy se řadí nekorektní chování čtečky otisků TouchID. Zhruba jednou z dvaceti pokusů jsme zaznamenali, že po správné detekci otisků nedojde k odemknutí iPhonu a uživatel je automaticky přesměrován na obrazovku pro zadání bezpečnostního kódu.

Tip na článek: Kompletní souhrn novinek v iOS 9.3

Snímek obrazovky 2016-01-17 v 21.42.13

Na podnět od našich čtenářů a reakcí ze zahraničí jsme se rozhodli redakční iPhone 6s Plus otestovat v benchmarku Geekbench 3. Předmětem porovnání bylo zjistit, zda má iOS 9.3 skutečně negativní vliv na výkon smartphonu. Naměřená data jsme porovnali se staršími výsledky, které jsme naměřili na stejném smartphonu s beta verzí systému iOS 9.2. Již na první pohled je z přiložených screenshotů patrné, že k poklesu výkonu rozhodně nedošlo. Vše tedy závisí pouze na vývojářích Applu, kteří se musejí postarat o vyřešení všech registrovaných nedodělků, kterých není rozhodně málo.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button