iOSNovinky

Apple uvolnil beta verzi iOS 9.3 k veřejnému testování

Neuplynulo ani pár dní od vypuštění beta verze iOS 9.3 pro registrované vývojáře a Apple nejnovější verzi mobilního systému zpřístupnil uživatelům zaregistrovaným do programu Apple Beta Software. Instalační balíček má velikost 1,7 GB, což plně koresponduje s řadou nových funkcí.

Snímek obrazovky 2016-01-11 v 22.51.26

Nejnovější beta verze iOS 9.3 přidává mobilním zařízením řadu inovací v čele s přepracovaným CarPlay a několika novými funkcemi. Které to jsou?

FullSizeRender

1.) Apple do iOS 9.3 zakomponoval Noční režim (Night Shift), který má ulevit očím při práci ve večerních hodinách. Systém přebírá informace o aktuálním čase a automaticky přepíná mezi jednotlivými režimy. V podstatě jde o obdobu funkce, která je zakomponována v desktopové verzi systému OS X El Capitan.

2.) Změn se dočkala i aplikace Poznámky (Notes) sloužící pro rychlé zapísky. Nově si můžete uložené poznámky zabezpečit pomocí klasického hesla či využít čtečku otisků TouchID.

3.) Aplikace News nově nabízí lepší přizpůsobení obsahu s ohledem na zájmy uživatele a možnost přehrávání publikovaných videí.

4.) Přepracování neunikla ani aplikace Zdraví, do níž Apple implementoval funkci pro import dat z aplikací třetích stran. V konečném důsledku nabídne mnohem lepší přehled o fyzické aktivitě a zdravotních datech uživatele.

5.) S iOS 9.3 dorazilo přepracované CarPlay obohacené o ručně řazené hudební výběry a intuitivnější propojení s aplikací Apple Music a zájmovými body v aplikaci Mapy.

6.) Apple nepřestává hájit svůj názor, že iPad může výrazně zlepšit školní výuku. S příchodem iOS 9.3, se kantorům otevírají nové a poutavější způsoby učení.

7.) Lepší provázanost služby Apple Pay a Apple Wallet s aplikacemi třetích stran pro procházení a následné využití slevových kupónů.

8.) Nové 3D Touch zkratky a gesta umožňující rychlejší práci s nativními aplikacemi Počasí, Kompas, Zdraví, App Store, iTunes Store a Nastavení.

9.) Hlasová asistentka Siri se nově naučila finsky, hebrejsky a malajsky.

10.) Implementace speciální aplikace pro zpětnou vazbu od uživatelů (platí pouze pro beta verze).

11.) Možnost exportu statické fotografie z pořízených Live Photo.

12.) Přidání hmatové odezvy při aktivaci multitaskingu pomocí gesta 3D Touch.

13.) V aplikací Zdraví lze nově vybrat z několika druhů cvičení.

V dohledné době se můžete těšit na naše první dojmy z reálného používání, kterým věnujeme samostatný článek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button