Novinky

Oppo představilo první smartphone s kamerou v displeji. Na odpověď od Applu si ještě budeme muset počkat

Čínská společnost Oppo včera světu ukázala první smartphone s kamerou ukrytou přímo v displeji. Jedná se tedy o řešení, které by Applu umožnilo odstranit ze svých iPhonů zvláštní notch a nahradit jej pravidelným displejem. Je nesporné, že inženýři v Cupertinu se usilovně snaží nalézt své vlastní řešení. O Applu je totiž známo, že ač mu zavádění novinek a inovací poměrně často trvá déle, přijde nakonec s řešením, které je skutečně spolehlivé. Odpovědi od Applu se tak v nejbližších letech nejspíše nedočkáme.

Své by o tom mohl vyprávět například Samsung, který zbrkle světu představil smartphone se skládací konstrukcí. Záhy se však ukázalo, že se jedná spíše jen o koncept, který má k reálnému výrobku ještě hodně daleko. Hned první recenze totiž ukázaly, jak je Samsung Galaxy Fold ještě nedotažený. Oppo nyní tvrdí, že jeho technologie kamery pod displejem skutečně funguje. Jak to bude s reálným užíváním, si budeme muset počkat na první recenze. 

Kouzla pod displejem

Unikátní displej ke svému “kouzlu” používá průhledný materiál, který funguje společně s redesignovanými pixely. Samotný senzor je poté větší než bývá u selfie kamer zvykem. V oblasti, kde se snímač nachází, také bez problémů funguje dotyková vrstva. Podle Oppo by kamera měla být neviditelná. Redaktoři magazínu Engadget Chinese však poukázali na to, že za určitých světelných podmínek je snímač patrný. 

Apple Pay českým bankám přivádí nové klienty. Applu však musí odvádět miliony korun

Otázkou však zůstává, jak se displej před selfie kameru podepíše na výsledných fotkách. Samotné Oppo uznává, že negativní vliv na výsledné fotografie nová technologie mít bude. Pokusí se ji však umazat díky softwarovým úpravám. Na trh by se první smartphone s kamerou pod displejem měl dostat v blízké budoucnosti. Bližší informace zatím společnost Oppo nesdělila. 

Zdroj
TheVerge
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close