Smartphonům s Androidem se na Českém Macu příliš často nevěnuji, ale když se čas od času naskytne možnost si nějaký vyzkoušet, rád toho využiji. Navíc bazírovat jen na jedné platformě považuji za zbytečně krátkozraké. Mým primárním mobilem byla a stále je iPhone, ovšem již řadu let v kuse používám jako druhé zařízení také smartphony s Androidem. Mám proto to hned několik dobrých důvodů, přičemž jedním z nich je přesvědčení, že jako správný geek bych měl mít alespoň základní povědomí o tom, co se děje v mobilním segmentu.
Když se mi proto naskytla možnost si otestovat Asus ROG Phone 9, neváhal jsem ani minutu. Řada ROG Phone od Asusu jde totiž poněkud odlišnou cestou než zbylá konkurence, jelikož se jedná o herní smartphony. A mne vždycky zajímalo, jak se může herní smartphone lišit od těch ostatních, když konceptuálně jde pořád o to samé zařízení.
K mému překvapení jsem zjistil, že Asus ROG Phone 9 skutečně nabízí hned několik zajímavých řešení, která jsou na míru šitá mobilnímu gamingu. Jedním z nich je dvojice konektorů USB-C. Dualita napájecího rozhraní je zde z několika dobrých důvodů, všechny zmiňuji ve videu.
Pochválit musím takzvané AirTriggery, co jsou dotykové plošky na bocích telefonu. Ty zde slouží jako další tlačítka, jejich funkci si můžete upravit v rámci jednotlivých her. Přestože jde o kapacitní senzory, díky výrazné haptické odezvě máte perfektní přehled o jejich stisknutí.
Opomenout nelze ani doplňkové příslušenství v podobě skládacího ovladače, chladícího krytu či speciálního doplňku, který telefonu přidá větrák s RGB podsvícením, další tlačítka, stojánek a dokonce i funkční subwoofer. Pokud vás tedy zajímá, jaká další esa má Asus ROG Phone 9 schovaná v rukávu a zda herní smartphony dávají v dnešní době smysl, tak nejen to se dozvíte v přiloženém videu. Pro další videa s technologickou tématikou se nezapomeňte přihlásit k odběru mého YouTube kanálu.