Novinky

BenQ GP500 je nový 4K projektor s Android TV a 360stupňovým zvukem

Společnost BenQ představila nový 4K LED projektor GP500, který míří na náročné uživatele, kterým nabídne špičkovou kvalitu obrazu a řadu chytrých funkcí. Projektor disponuje rozlišením 4K UHD s 8,3 miliony pixelů a podporou HDR10/HLG. Technologie CinematicColor pak zajišťuje pokrytí barevného prostoru DCI-P3. Díky tomu lze počítat s reprodukcí realistických barev, přesně v takovém rozsahu, jakém to zamýšleli filmový režiséři.

zdroj: se svolením BenQ

Další funkční výbava zahrnuje automatickou kalibraci BenQ Auto Color Calibration, díky které si projektor dokáže zachovat přesné a konzistentní barvy i po delší době používání. Bohaté možnosti nastavení reprezentuje 1,3násobný zoom s funkcí automatického ostření, automatické korekce lichoběžníkového zkreslení, automatického vyhnutí se objektům nebo automatického umístění na promítací plátno. Díky optimalizaci optické části pro 4K rozlišení je možné promítat více než 100palcový obraz ze vzdálenosti méně než 3 metry.

„Projektor BenQ GP500 vylepšuje běžné domácí kino díky LED světelnému zdroji reprodukujícímu věrné podání barev pokrývající 90 % standardu DCI-P3. Spolu s pokročilými možnostmi nastavení obrazu a širokou flexibilitou umožňuje jedinečnou projekci v domácím prostředí,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Projektor navíc využívá kvalitní audio systém treVolo se čtyřmi reproduktory a replikuje pohlcující atmosféru velkého koncertního, divadelního či kino sálu.“

Špičkový obraz a 360stupňový zvuk

BenQ GP500 využívá 4 reproduktory s plným rozsahem, které míří do čtyř směrů a vytváří tím 360stupňový zvuk. Akustické řešení audio systému treVolo s nezávislým DSP se může pochlubit podporou 3D zvuku. Každý jednotlivý reproduktor lze navíc individuálně nakonfigurovat.

V rámci systému Android TV jsou připraveny aplikace pro streamování obsahu včetně Prime Video, Hulu a Youtube, stejně tak nechybí podpora AirPlay a Chromecast. Klasické připojení je pak možné přes dva HDMI 2.0b (HDCP 2.2) konektory, USB 2.0, ARC/SPDIF a přes dvoupásmové 2,4/5GHz WiFi a Bluetooth. Poněkud překvapivě zde ovšem chybí USB-C rozhraní, které by umožnilo pohodlnější propojení s moderními notebooky či tablety

Cena a dostupnost

BenQ GP500 se objeví na pultech tuzemských prodejců v polovině dubna za doporučenou cenu 42 990 Kč, respektive 1 830 Eur na Slovensku.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button