Novinky

Samsung Galaxy Fold je v nedohlednu. Druhá premiéra se stále odkládá

Mělo to být zařízení, které trhu určí, jak má vypadat budoucnost smartphonů. První masově vyráběný skládací chytrý telefon měl Applu ukázat, kdo je na trhu pánem a kdo udává směr. Řeč je o Samsungu a jeho Galaxy Fold, který se světu poprvé ukázal letos v únoru s tím, že prodeje měly být zahájeny už v dubnu. Záhy se ovšem ukázalo, že Jihokorejci vývoj značně uspěchali a jejich chlouba ještě na ostrý start prodejů není ani zdaleka připravena. Recenzenti, kterým se novinka dostala na stůl krátce po premiéře, totiž brzy odhalili množství výrobních vad. Jednalo se především o příliš křehkou konstrukci kloubu, která začala vypovídat službu už po několika hodinách užívání. 

Samsungu tak nezbylo nic jiného než se vrátit zpět k rýsovacímu prknu a skládací konstrukci své novinky podstatně předělat. Naposledy se hovořilo o tom, že Galaxy Fold půjde do prodeje začátkem prázdnin. Ani tento termín už nejspíše neplatí. Samsung totiž nedokázal příchod očekávaného smartphonu potvrdit. Magazínu Cnet představitelé Samsungu pouze sdělili, že termín zahájení prodeje oznámí v následujících týdnech. Nic tak nenasvědčuje tomu, že by Samsung vývoj smartphonu s přelomovou konstrukcí vzdal. Opět se potvrzují předchozí informace o tom, že Samsung přepracovává problematický kloub. Měl by také pracovat na lepší ochraně displeje. 

Chcete vidět, jak by se Mac Pro vyjímal na vašem stole? Díky rozšířené realitě to není žádný problém

S cenou 1 980 dolarů se Galaxy Fold nikdy neměl stát přímým konkurentem iPhonu. Soupeř Applu se spíše snaží demonstrovat svůj technologický náskok. Smartphonu se skládací konstrukcí od Applu se totiž nedočkáme dříve než v roce 2021. Společnost už dokonce vlastní příslušný patent. Nyní ale čeká na to, až firma Corner Glass zvládne vyřešit problémy, které má při vývoji ohebného skla. To je jiný přístup než razí soupeři Samsung a Huawei, kteří obrazovky svých skládacích telefonů chrání plastovou fólií, která z podstaty použitého materiálu neposkytuje dostatečnou formu ochrany.

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button