Novinky

Chcete vidět, jak by se Mac Pro vyjímal na vašem stole? Díky rozšířené realitě to není žádný problém

Apple na letošní konferenci WWDC představil zbrusu nový Mac Pro (článek zde), který primárně cílí na profesionální uživatele. Po letech jsme se tak opět dočkali opravdu výkonného hardwaru, jehož smyslem je ukojit ty nejnáročnější zákazníky, kteří potřebují výkonnou mašinu. S tím jde ruku v ruce také cena a skutečnost, že na Mac Pro nenarazíte v každé druhé kanceláři.

Základní konfigurace sice začíná na 5 999 dolarech (přibližně 140 000 Kč bez daně), ovšem to lze považovat pouze za startovní linii. Pokud se budoucí zájemci nechají unést a začnou v konfigurátoru zaškrtávat volitelné položky, finální cena může hravě olíznout jeden milion korun (článek zde).

Jestli si ovšem chcete vyzkoušet, jak by to Macu Pro slušelo na vašem stole, můžete k tomu využít rozšířenou realitu. Na oficiální produktové stránce Macu Pro (odkaz zde) je k dispozici odkaz, který vás přesměruje do prostředí aplikace pro rozšířenou realitu.

Následně už stačí model Macu Pro postavit v místnosti a objevovat všechny jeho části. Trojrozměrný model je opravdu detailní a naplno využívá platformy ARKit od Applu. Zmínit si zaslouží práce s odlesky a reakce na zdroj světla, což pouze umocňuje finální dojem.

Když pominu primární smysl této demo ukázky, je evidentní, že Apple to s rozšířenou realitou myslí opravdu vážně. Její integrace sice nemusí působit na displeji iPhonu či iPadu kdovíjak revolučně, ale přesto je hezké vidět, jak v Applu o této technologii přemýšlí a hledají její možná využití.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button