Novinky

Nový MacBook Air zas takové terno údajně nebude. Největším tahákem se stane nový design

Apple tento týden představil dalšího člena do své počítačové rodiny – Mac Studio. Dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo ovšem tvrdí, že brzy se můžeme těšit na další novinku. Apple se totiž údajně připravuje na uvedení další generace oblíbeného laptopu MacBook Air, který by přijít již v druhé polovině letošního roku.

Foto: Jon Prosser

Připravovaná novinka má dorazit ve zbrusu novém designu, který má svými konturami připomínat iPad Pro či iPad Air. Inovovaný typ konstrukce doplní také řada nových barevných variant. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů se nový MacBook Air objeví kromě tradičních odstínů také v zelené, fialové či modré barvě. Z hlediska výbavy půjde o průměrně vybavený Mac. To bude v praxi znamenat přítomnost čipsetu M1. To je ale v přímém rozporu s dřívějšími úniky, které avizovaly nasazení nadcházející generace M2 procesoru. Kuo na téma čipu dále dodal, že Apple možná použije aktualizovanou verzi M1 s výkonnějším GPU.

Zobrazovací vlastnosti dostane na starosti 13“ displej se stejným výřezem, jako v případě aktuální verze MacBooku Pro. Zda se nakonec nový MacBook Air pochlubí integrovaným Face ID zatím nevíme, ale s ohledem na produktovou hierarchii to nevidím příliš optimisticky.

Foto: Jon Prosser

Co ovšem zamrzí nejvíc, je avizovaná technologie panelu. Podle všeho půjde o klasický LCD (IPS) displej, respektive Apple zde nepočítá s osazením mini-LED panelu, kterým se může pochlubit iPad Pro či 14“ a 16“ MacBook Pro. Poslední informace se týká zahájení masové produkce, která by mohla odstartovat v druhé polovině letošního roku. To může znamenat, že Apple bude chtít nový MacBook Air protlačit nejpozději do předvánočního období.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button