Novinky

Nový iMac dorazí ve stejných barvách jako iPad Air, pohánět ho bude zbrusu nový ARM procesor

Každý, kdo alespoň trochu sleduje dění kolem Applu, tak mu s nejvyšší pravděpodobností neunikla informace o přechodu na vlastní procesory. První vlaštovky se ukázaly ještě před koncem loňského roku. Apple totiž představil nový 13“ MacBook Pro (recenze), MacBook Air a Mac mini (recenze), které pohání zbrusu nový čipset Apple M1.

Výše zmíněné novinky jsou ovšem pouze začátek a svým způsobem cílí na běžné uživatele. Na ještě lépe vybavené počítače s ARM procesory z rodiny Apple Silicon si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Na druhou stranu to nebude trvat až tak dlouho, jelikož v letošním roce se očekává příchod nové generace 16″ MacBooku Pro. Na své si přijdou také milovníci stolních řešení, kterým má Apple nadělit zbrusu nový iMac.

Na toto konto se nechal slyšet dobře informovaný leaker, Jon Prosser, podle něhož má nový iMac dorazit v pěti barevných variantách – Rose Gold, Space Grey, Silver, Sky Blue a Green. Použité odstíny mají kopírovat barvy iPadu Air (recenze). Prosser zveřejnil také vlastní render, který nám má přiblížit, jak nové iMacy budou vypadat. Dle jeho tvrzení se další generace pochlubí podstatně tenčími rámečky kolem displeje a především hardwarem, který bude těžit z nové generace ARMového čipsetu.

Zdroj: Jon Prosser

Pravděpodobně půjde o nástupe Apple M1, což jistě bude znamenat vyšší výkon procesoru, grafiky a dalších částí čipsetu. Podle Prossera mají barevné varianty odkazovat na původní iMac, který Apple též nabízel hned v několika barevných kombinací.

Zdroj: Apple

Jon Prosser nezapomněl také dodat, že Apple pracuje na novém Macu Pro. Ten má svou velikostí připomínat čtyři na sebe postavené Macy mini. Co se týče výbavy, tak zde je zbytečné cokoli komentovat, jelikož jeho uvedení se dočkáme až příští rok. Do té doby se může ještě hodně věcí změnit a proto současné predikce nemají takovou váhu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button