Novinky

Nové MacBooky Pro dorazí se čtečkou SD karet. Chybět údajně nemá ani HDMI a MagSafe

Když Apple přestavil v roce 2016 inovovaný MacBook Pro, řada uživatelů nemohla překousnout zásadní změny v portové výbavě. V průběhu doby se na tom prakticky nic nezměnilo a ať si koupíte jakýkoli MacBook, dostane výhradně jeden typ rozhraní – Thunderbolt 3 / USB-C. Upřímně se přiznám, že zpočátku jsem sázce na jeden typ portu moc nevěřil. Čas ovšem ukázal, že Thunderbolt 3 je vskutku univerzální řešení, které může v blízké budoucnosti nahradit všechna ostatní rozhraní.

Podle nejnovějších indicií to ovšem vypadá, že Apple hodlá udělat radost profesionálním uživatelům, kteří se doposud nedokázali smířit s chudě působící konektivitou. Je prakticky veřejným tajemstvím, že se letos dočkáme debutu zbrusu nových MacBooků Pro, které budou cílit na náročnější část publika. Některé z chystaných modelů mají údajně disponovat, krom USB-C, ještě HDMI portem a čtečkou SD karet.

Zdroj: Unsplash

Osobně bych přítomnost čtečky paměťových karet uvítal všemi deseti. Zároveň si troufám tvrdit, že stejný pohled budou mít všichni, co pracují s daty z kamer a fotoaparátů. Co se týče HDMI, tak zde si nejsem zcela jistým tím, že k tomu opravdu dojde, jelikož obraz lze protlačit přes Thunderbolt / USB-C a tudíž mi poněkud uniká smysl o jeho návratu. Navíc je třeba brát v potaz také konstrukční proporce MacBooku Pro, kam by se HDMI vešlo takříkajíc pouze s odřenýma ušima.

Nové MacBooky Pro mají dorazit s 14“ a 16“ úhlopříčkou displeje. Další zdroje také uvádí, že se vrátí magnetický napájecí konektor MagSafe. Premiéra obou strojů se očekává v druhé polovině letošního roku. Pravděpodobně se tak stane při příležitosti konání vývojářské konference WWDC 2021.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button