Novinky

Nové schéma iPhonu 8 potvrzuje ty nejhorší obavy

Před několika dny jsme vás informovali o uniklém schématu nového iPhonu 8, jehož premiéra je tradičně očekávána v druhé polovině letošního roku. Publikované nákresy nám dali definitivní naději v displej roztažený po téměř celé čelní straně, který obepnou 4 mm tenké rámečky po celém obvodu zařízení. S nejvyšší pravděpodobností půjde o OLED panel, o jehož ochranu se postará 2.5D krycí sklo. Tím se zároveň vyřadily dřívější zvěsti predikující nasazení zakřiveného displeje. V horní části se po boku telefonního sluchátka objeví čelní FaceTime kamerka a nově i 3D skener s funkcí rozpoznávání obličeje.

Revoluce na dohled: uniklé schéma prozrazuje finální podobu iPhonu 8

Další olej do ohně nově přilívá Sonny Dickson, který na svém Twitter účtu zveřejnil schéma zachycující zadní stranu chystaného iPhonu. Publikovaný materiál potvrzuje hned několik dřívějších spekulací a zároveň vyvolává bouřlivé diskuze mezi fanoušky Applu. Na první pohled je zřetelná změna v rozložení optiky hlavního fotoaparátu do horizontální polohy.

sonnydickson_2017-apr-19

Schéma zadního krytu zveřejnil Sonny Dickson, který se již několikrát prokázal velmi dobrými zdroji s napojením na Apple

Mnohem zajímavěji však působí otvor v polovině zadního krytu určený pro osazení biometrickým snímačem otisků Touch ID. Umístění čtečky na zadní straně by znamenalo výrazný odklon od dosavadní filosofie designu. Jistou útěchou celé komunitě může být fakt, že zveřejněné schéma se týká jednoho z předprodukčních prototypů, které se nedostanou do fáze výroby.

iphone-8-iphone-edition-21

Snad se v září dočkáme milého překvapení a nový iPhone 7s/8 nabídne Touch ID v displeji

Stejně jako většina komunity bychom raději viděli Touch ID zakomponované do displeje, nicméně jak ukázal Samsung u modelu Galaxy S8 (preview), tato technologie ještě není připravena ke komerčnímu nasazení. V tuto chvíli nám proto nezbývá než doufat, že Apple má mnohem lepší prostředky a čtečku umístěnou v displeji zvládne implementovat do finálního produktu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button