Novinky

Revoluce na dohled: uniklé schéma prozrazuje finální podobu iPhonu 8

Z mezidobí plného nepodložených spekulací se dostáváme do fáze, kdy nás zákulisní zdroje začínají zaplavovat mnohem věrohodnějšími úniky o chystaném iPhonu 8. Tím nejčerstvějším se aktuálně stává zpráva od zaměstnance Foxconnu, který do světa vypustil údajné schéma připravovaného iPhonu, jehož debut je tradičně očekáván na sklonku letošního léta.

Za předpokladu, že budeme věřit v autenticitu materiálů, výroční iPhone 8 nabídne zcela přepracovanou konstrukci, která se odkloní od dosavadního designového jazyka. Nejvýraznější změnou projde čelní strana smartphonu, kde se usídlí 5,8“ displej. S nejvyšší pravděpodobností půjde o OLED panel, o jehož ochranu se postará 2.5D krycí sklo. Tím se zároveň vyřadily dřívější zvěsti predikující nasazení zakřiveného displeje.

iphone8_leak1

Rámečky obepínající displej budou po celém obvodu činit příjemné čtyři milimetry. Vývojářům Applu tento krok dovolí zvětšit zobrazovací plochu při zachování fyzických proporcí. V horní části se po boku telefonního sluchátka objeví čelní FaceTime kamerka a nově i 3D skener s funkcí rozpoznávání obličeje.

iphone8_leak2

Neméně zajímavě zní informace o tlačítkách na bocích přístroje, které u finálního produktu nemusí být mechanická. Stejně jako v případě domovského tlačítka u „sedmičkových“ iPhonů půjde o dotykové senzory s hmatovou zpětnou vazbou. Nezvykle dlouhé napájecí tlačítko na pravém boku má dostat kromě aktivace displeje další funkce.

iphone8_leak3

Zřejmě nejočekávanější novinkou se ovšem stane zakomponování čtečky otisků Touch ID do samotného displeje. S podobnou myšlenkou operoval Samsung, který tuto technologii hodlal použít u modelu Samsung Galaxy S8 (preview), ovšem díky výrobním problémům musel zvolit konvenční řešení v podobě čtečky umístěné na zadní straně.

iphone8_leak4

Přestože se publikované materiály tváří velmi věrohodně, je nutné brát v potaz fakt, že finální verze iPhonu 8 může vypadat odlišně. Výrobci mobilní elektroniky před zahájením masové produkce vždy testují několik variant prototypů a proto nelze vyloučit možnost, že konečný výrobek ponese odlišné rysy. Přesto však není na škodu se zamyslet nad tím, zda bychom byli s příštím iPhonem nesoucím zveřejněný design spokojeni.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button