Novinky

Nové iPhony přinesly čip U1. K čemu je dobrý?

Apple předevčírem představil několik nových kousků svého hardwaru. Konkrétně nám ukázal iPhone 11, iPhone 11 Pro a své hodinky Apple Watch Series 5. Pochlubil se také novou generací iPadu sedmé generace (článek zde).

iPhone 11 Pro: Vše, co o prvním profesionálním telefonu od Applu potřebujete vědět

Po stránce nového procesoru A13, bylo na konferenci vše poměrně obsáhle řečeno. O čem se ale Apple nezmínil je nově nasazený prostorový ultra-širokopásmový čip U1. Informace o něm byly vypuštěny až po celé prezentaci, a to na stránkách výrobce mezi specifikacemi nových modelů.

A co vlastně tento čip dokáže? Nový čip U1 bude mít mimo jiné co dočinění s funkcí AirDrop. Díky jeho přítomnosti, bude od této chvíle možné při odesílání pomocí AirDropu vidět v okolí všechna přítomná zařízení. Jejich řazení v iPhonu by navíc mělo začínat těmi, které jsou k uživateli nejblíž.

Jeho funkce budou hrát také zásadní roli v souvislosti s možná v budoucnu představenými Apple Tagy. Půjde o malé lokátory polohy, které si přidáte třeba na klíče a v případě jejich ztráty, se budete moct na jejich polohu podívat přímo v iPhonu nebo na jiném jablečném zařízení. Právě díky novému čipu U1 bude možné neustále sledovat aktuální polohu zmíněných Apple Tagů.

Apple Watch Series 5 přichází s novým procesorem a větší kapacitou ROM paměti

Zdroj
9to5mac
Štítky

Dominik Lipavský

Sympatie k Apple produktům se u něj poprvé začaly projevovat s příchodem iPhonu 6. Do té doby zapřísáhlý uživatel Lumií tehdy poprvé okusil sladkou chuť nakousnutého jablka. Navzdory oblibě těchto produktů dokáže ocenit a uznat i konkurenční zařízení. Čas mimo klávesnici nejraději tráví se svou drahou polovičkou nebo jednoduše odpočinkem.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close