Novinky

Nové iPhony dostanou podvodní režim a infračervenou kameru

Jestli bychom měli jmenovat jednu osobu, která má spolehlivý vhled do zákulisí Applu, bude je jednoznačně Ming-Chi Kuo. A právě tento dobře informovaný analytik se nechal opět slyšet s tím, co můžeme očekávat od letošních iPhonů.

Kuo v nejnovější zprávě uvádí, že Apple letos opět představí tři nové iPhony, které od sebe odlišovat především úhlopříčka displeje. Základ nabídky má tvořit nástupce iPhone XR (2019) s 6,1“ LCD displejem. Lépe vybavený iPhone XI dostane 5,8“ OLED displej a iPhone XI Max se pochlubí 6,4“ zobrazovačem se stejnou technologií.

Nedávno se hodně spekulovalo o přechodu na USB-C, což v mnoha ohledech dává smysl, nicméně v letošním roce se tak údajně nestane. Chystané iPhony tak nadále zůstanou u Lightning konektoru.

Hlavní novinky se opět odehrají na poli fotoaparátu. Řada XI údajně dostane fotomodul se třemi snímači, přičemž premiéru si zde odehraje ToF (Time of Flight) kamera. Ta má fungovat na bázi infračervného světla a technologii pro hloubkové čtení scény. Její hlavní úloha pravděpodobně bude ve vylepšení portrétového režimu a rozšíření funkcí při práci s rozšířenou realitou.

Další novinka pochází z Twitteru, kde se objevila zpráva o přidání takzvaného podvodního režimu. Pokud se zdroj nemýlí, nové iPhony bude možné ovládat pod vodní hladinou. Celý vtip je v tom, že dotyková vrstva rozpozná dotyk i v případě, že telefon ponoříte pod vodu či jeho displej vystavíte vlivům deště.

Nás ovšem nejvíce zaujala informace, podle níž Apple hodlá nasadit novou generaci Taptic Engine. Inovovaná technologie se pochlubí propracovanější haptickou odezvou při silnějším zatlačení na displej. Vibrace mají být o poznání silnější, což může přinést novou formu uživatelského zážitku.

Všechny nové iPhony budou distribuovány s verzí operačního systému iOS 13. Ta přinese řadu vylepšení v čele s tmavým režimem, na který se třese většina fanouškovské základny.

Zdroj
Web

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

2 Komentáře

  1. Tmavý režím zbytečnost, možná dobré pro hračičky, já mám mobil pro efektivní práci v terénu a tak jak je je to nej!!…. a usb-c další věc, která u telefonu postrádá smysl! K čemu tam bude?? Lightning je dokonalý konektor a vše co je nutné zvládá. Spiše je otázka zda-li je k něčemu dneska jeste vůbec mít konektor v mobilu…. sluchatka – bezdrat, nabijení bezdrat, posilani/stahováni dat – bezdrat/wifi/airdrop/bluetoth….
    how

  2. Ja bych usb-c docela uvital. Dost by to usnadnilo pripojeni k Macu a nabijeni. USB-C je standard a v budoucnu na nej Apple tak jako tak prejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button