Novinky

Nokia 3310 je zpět. Nejzásadnější funkcí je modernizovaný had

Kdo by před měsícem tušil, že největší rozruch na technologickém veletrhu v Barceloně způsobí úplně obyčejný telefon s cenovkou jen o něco málo vyšší, než tisíc korun. Nejedná se totiž o jen tak obyčejný telefon, ale o regulérní návrat legendy. Společnost HMD, do jejíhož vlastnictví se dostala práva na slavnou značku Nokia, totiž po více, než desetiletí oživila nejen ze svých nejslavnějších modelů.

nokia-3310-1488133677

Už za pár týdnů budeme na pultech obchodů opět potkávat Nokii 3310. Tentokrát už se ale nejedná o dobře vybavený telefon, který nabízí vše, co je na trhu, tak, jako tomu bylo v roce 2000, kdy se objevil originál. Nokia 3310 druhé generace je totiž cenově dostupný telefon, který si koupí buď obyvatel rozvojového trhu, silný nostalgik nebo moderními technologiemi jen minimálně políbený člověk.

První recenze také dávají tušit, že Nokia 3310 druhé generace dobře poslouží jako záložní telefon, který nastoupí na scénu v momentě, když váš smartphone postihnou problémy. Tomu odpovídá také výbava vzkříšené legendy. Barevný displej má úhlopříčku 2,4 palce, je tedy mnohem větší, než v případě originálu. Foťák sice má, ale žádné zázraky od něj čekat nemůžeme, jeho rozlišení se totiž zastavilo na 2 megapixelech. Potěší ale dlouhá výdrž přístroje, kterou byl vyhlášený už jeho přechůdce. Výrobce také mluví o slušné odolnosti vůči nárazům. Novinka je také o polovinnu tenčí, než originál.  Nejvzrušujícím prvkem výbavy je ale nejspíš modernizovaná verze legendární hry Snake (Had).

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button