Novinky

Windows Phone už používat nemůže. Bill Gates na Clubhousu prozradil, proč má raději Android

Bill Gates by byl asi nejraději, kdyby mohl používat smartphone, který vznikl v Microsoftu. Případně alespoň jeho operační systém. Miliardář, jež bude už navždy spojován s mocným počítačovým gigantem, má ale v tomto ohledu už několik let smůlu. Microsoft na poli chytrých telefonů kolosálně pohořel, stejně jako legendární značka Nokia, kterou v roce 2014 koupil. Bill Gates tak dnes musí volit mezi telefony s operačním systémem společností, které jsou pro Microsoft alespoň v některých ohledech konkurenční. Gates, který už se řízení Microsoftu dlouhé roky aktivně nevěnuje, dává přednost Androidu. 

Zdroj: Flickr/Clarissa Rogers

Také na toto téma se Bill Gates rozpovídal v debatě na sociální sítí Clubhouse. V posledních týdnech extrémně populární platforma je dostupná pouze pro uživatele iPhonů, respektive operačního systému iOS. To tedy logicky vedlo k otázce, jak to vlastně Bill Gates se smartphony má. V odpovědi na dotaz novináře Andrewa Ross Sorkina Gates prozradil, že používá telefon s Androidem. Jakožto jeden z otců dnešní digitální doby ovšem Bill nerad ztrácí přehled. Proto si často hraje i s iPhonem. Pokud byste jej ale potkali na ulici, nejspíše by u sebe měl Android. 

Vše co zatím víme o připravovaných Apple Watch Series 7

Důvodem, proč má Bill Gates raději smartphony s Androidem, bychom museli hledat v jeho milovaném Microsoftu. Gatesovi totiž vyhovuje, že konkurenti Applu mají často již předinstalované aplikace právě od Microsoftu. Gates u Androidu oceňuje také větší možnosti nejrůznějších nastavení a přizpůsobení. Vyhraněný ovšem Bill Gates očividně není. Ostatně známý miliardář se netají tím, že jej zpackaný vstup Microsoftu do smartphonové hry mrzí. Například v rozhovoru v roce 2019 uvedl, že ztráta pozice jeho firmy vůči iOS a Androidu, je jedna z největších chyb. Microsoft měl obrovskou příležitost ovládat majoritu na počítačovém i mobilním trhu. To už se mu nejspíše nikdy nepodaří.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button