Novinky

Nokia povstává z popela. Značku má oživit bizarní smartphone s pěticí foťáků

Doby, kdy světu mobilních telefonu neohroženě vládla Nokia, jsou v nenávratnu. Společnost HMD Global, která tuto polomrtvou značku vlastní, se však nevzdává. Připravuje totiž smartphone, který se postaví proti tomu nejlepšímu, co trh momentálně nabízí. Chystaná novinka dostane název Nokia Pure 9 a jejím hlavním lákadlem by měla být pětice zadních fotoaparátů. Toto neobvyklé řešení by mělo zaručit, že snímač dokáže při zhoršených světelných podmínkách zachytit až desetinásobně větší množství světa. Soustava čoček bude fungovat tak, že telefon vyfotí pět fotografií, které softwarově spojí do jedné.

 

Nokia Pure 9 bude dále vybavena displejem s 5,99 palci. Ten bude ale na spodní a horní straně doplněn poměrně hrubým rámečkem, které už se dnes příliš nenosí. Příjemným prvkem je naopak čtečka otisků prstů zabudována přímo do obrazovky přístroje. Doby, kdy Nokie poháněl Symbian jsou dávno pryč a minulostí už je také partnerství s Microsoftem. Vlajková loď Nokie proto dostane operační systém Android One. 

iPhone už tolik netáhne. Apple snižuje odhad tržeb

Největší senzací, kterou připravovaná Nokia nabídne, tak zůstává bizarní sestava pěti zadních kamer. Výrobci dosud experimentují pouze s trojicí zadních snímačů, které mají vrcholné modely například od LG nebo Huawei. O třech snímačích údajně v jedné z příštích generací iPhonu uvažuje také Apple. Těžkou soudit, zda přidání dvou dalších čoček skutečně mobilní fotografii pozvedne na novou úroveň. Nokia Pure 9 by se měla oficiálně představit na konci ledna. 

Zdroj
MacRumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close