Novinky

iPhone už tolik netáhne. Apple snižuje odhad tržeb

Pryč jsou doby, kdy celková tržní hodnota Applu přesahovala jeden bilion dolarů. Od té doby už akcie Applu jen klesají. Momentálně se obchodují při ceně kolem 140 dolarů, což oproti hodnotě staré půl roku představuje propad o třicet procent. Hlavní příčinu toho, proč Apple ztrácí dech, nemusíme hledat příliš složitě. Závislost kondice celé společnosti na úspěchu iPhonu totiž žádným není tajemstvím. 

Stále více indicií přitom napovídá, že jablečný smartphone neprožívá své nejlepší období. To Apple vedlo ke zcela bezprecedentnímu kroku. Samotná společnost totiž vydala varování pro investory o sníženém výhledu tržeb za příští kvartál. Zatímco dosud firma očekávala, že utrží 89-93 miliardy dolarů, upravený výhled hovoří jen o 84 miliardách. Tento signál investoři samozřejmě nemohli přehlédnout a akcie zareagovaly pohybem směrem dolů.

Sony představilo unikátní technologii pro rozpoznávání obličeje. Je mnohem přesnější než Face ID

Důvodů, proč se iPhone už neprodává jako dřív, je několik. Prvním faktorem je samozřejmě dravá konkurence z Číny. Nejlidnatější země světa je navíc pro Apple mimořádně důležitým trhem a tak společnosti příliš neprospívají ani neustále obchodní tahanice mezi administrativou prezidenta Trumpa a čínskou vládou. Prodlužuje se také doba životního cyklu jednotlivých modelů. Uživatelé zkrátka už nepociťují potřebu pořizovat si nový telefon každý rok. Stále častěji také zaznívá argument, že Apple s posledními iPhony narazil na cenový strop a pro většinu uživatelů už jsou tak příliš zkrátka příliš drahé. 

Zdroj
MsPowerUser

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button