Novinky

Sony představilo unikátní technologii pro rozpoznávání obličeje. Je mnohem přesnější než Face ID

Sony hodlá v letošním roce přijít s revoluční technologií pro rozpoznávání obličeje, kterou nabídne výrobcům chytrých telefonů. S touto vizí přišel šéf senzorové divize Sony, Satoshi Yoshihara, který minulý týden uvedl, že společnost plánuje masovou výrobu nových 3D senzorů. Ty přitom mohou sloužit jako doplněk k předním i zadním kamerám.

Fotoaparáty od základů přetvořily to, jak v současné době vnímáme mobilní telefony. To samé lze očekávat od 3D senzorů, které otevřou nové možnosti ve stereoskopickém snímání. Tím si jsem naprosto jistý,“ uvedl Yoshihara.

Daleko přesnější než Face ID

Pro 3D kamery nové generace existuje mnoho různých využití. Nejčastěji se nabízí schopnost rozpoznávání obličeje, u něhož Sony slibuje citelně vyšší přesnost, než jaké dosahuje Face ID od Applu. Zatímco na iPhonu tato technologie využívá promítání infračervených bodů na obličej uživatele, u Sony se rozhodli pro odlišné řešení.

V tomto případě dochází k rychlému vysílání laserových pulsů na podklad, od něhož se odrazí zpět. Podle doby odrazu paprsku dojde k výpočtu 3D modelu. Unikátnost řešení dále spočívá ve vysoké frekvenci vysílaných pulsů, díky čemuž lze dosáhnout nebývale detailnímu modelování. V neposlední řadě stojí za zmínku také schopnost rozpoznat objekty na vzdálenost několika metrů.

Není tedy divu, že o technologii má zájem celá řada výrobců mobilní elektroniky, kteří ji chtějí pro svá zařízení. S komerční dostupností se počítá nejdéle na konci letošního léta. Sony se netají tím, že 3D senzory hodlá implementovat do širokého spektra produktů. Podle dosavadních studiích je integrace připravena pro autonomní vozidla, drony či nejrůznější roboty.

Zdroj
Sony
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close