Novinky

Nezávislý test ukázal, že iPhone X může směle nahradit profesionální kameru

Kamerový systém v iPhonu se již před delší dobou zabydlel v mnoha výbavách profesionálních tvůrců videa. Ve své podstatě se není ani čemu divit, několik posledních modelů nabízí natolik špičkový hardware, že s přispěním dalšího příslušenství dokážou hravě nahradit mnohem dražší a především nepříliš kompaktní kamery a zrcadlovky. Stejně jako každý rok i letos Apple zapracoval na vylepšení fotoaparátu a iPhone X vybavil dvojicí opticky stabilizovaných objektivů. Navíc přibyla podpora pro nahrávání záznamu v rozlišení 4K s maximální frekvencí 60 snímků za vteřinu.

Papírové parametry a realita se ovšem může v mnoha ohledech zásadně lišit, což dovedlo tvůrce Youtube kanálu Fstoppers k zajímavému testu, v němž porovnali iPhone X s profesionální zrcadlovkou Panasonic GH5. Upřímně nemá cenu dlouho chodit okolo horké kaše – autoři testu byli doslova ohromeni, jakých výsledků lze s iPhonem X dosáhnout.

První dojmy z iPhone X: tváří v tvář nové generaci

Ať už šlo o testování zpomalených záběrů či chování za denního světla, ve všech disciplínách se iPhone X minimálně přiblížil výstupu ze zrcadlovky. Panasonic GH5 měl výrazně navrch pouze při porovnávání stabilizace obrazu, digitálního zoomu a za zhoršených světelných podmínek, kde se projevily fyzické rozdíly ve velikosti snímače.

Mediální kampaň Applu s názvem “Shot on iPhone“ neustále zdůrazňuje kvality fotoaparátu, což letošní aktualizace nepopiratelně potvrdila. Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, doporučujeme shlédnout přiložené video. Do komentářů nám můžete také napsat, zda při natáčení videa upřednostňujete kameru, nebo raději sáhnete po svém iPhonu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button