Novinky

Korejci můžou otevřít šampaňské. Samsung Galaxy S10+ porazil v testu rychlosti iPhone XS Max

Výkonnostní testy mobilních procesorů byly posledních několik let vlastně docela nudné. Čipy v iPhonech totiž své přemožitele hledaly marně. Aktuální řada A12 Bionic, kterou Apple osazuje své poslední iPhony, už to ale nebude mít tak jednoduché, jako jeho předchůdci. Dokazuje to video youtubového kanálu PhoneBuff, ve kterém se proti sobě v testu rychlosti postavil iPhone XS Max (recenze) proti poslední novince od Samsungu s označením Galaxy S10+. 

Cílem srovnání bylo zjistit, který smartphone se skrze sérií předem připravených úkonů dostane dříve. Hned z počátku testu si patrný náskok vytvořil Samsung, který zvládl viditelně rychleji otevřít a zavřít stále náročnější aplikaci Facebook. Jihokorejský výrobek také rychleji načetl aplikaci Starbucks. Rozdíly se však srovnaly při otevření Wordu, kdy iPhone zvládl mnohem rychleji zobrazit dokument. Výrobek Applu už si svůj náskok nenechal sebrat a první půlku testu jednoznačně vyhrál. iPhone načetl sadu aplikací o 4 sekundy dříve než jeho konkurent. 

Samsung Galaxy S10 vyzval iPhone XS Max. V souboji foťáků ale neuspěl

Pokud by test skončil v tomto bodě, stane se iPhone opět jasným vítězem. Poslední Samsung, který srovnání na tomto kanále vyhrál, byl totiž Samsung Galaxy Note 5. Od té doby patřila vítězství jen Applu. Test však pokračoval druhým kolem, kdy aplikace byly otevírány a načítány v opačném pořadí. Zde se ukázaly přednosti čipu Snapdragon 855 a 8GB operační pamětí, kterou disponuje Samsung Galaxy S10+. iPhone totiž ve srovnání se svým úhlavním nepřítelem doslova pohořel, když sadu aplikací načetl o 16 vteřin pomaleji. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button