Novinky

Netatmo vydalo zásadní aktualizaci aplikace Home + Security. Přináší nový design a intuitivnější ovládání

Společnost Netatmo nedávno vypustila majoritní aktualizaci své stěžejní aplikace Home + Security. Tato aplikace slouží jako ovládací centrum pro kamery a další SmartHome příslušenství, jako jsou například požární hlásiče a ostatní čidla. Nová verze přináší značně přepracované rozhraní a zjednodušený přístup k nejpoužívanějším funkcím. 

Aplikace Home + Security byla původně vyvinuta pro ovládání Netatmo kamer. Postupem času se však stala centrem pro správu dalších produktů počínaje chytrým zvonkem přes sirénu až po detektory kouře, oxidu uhličitého a další produkty od společností Legrand a Bticino. Do budoucna se navíc počítá, že seznam podporovaných zařízení se bude i nadále rozrůstat. Netatmo se z toho důvodu rozhodlo k zásadnímu přepracovaní aplikace, která nově nabízí intuitivnější navigaci a rychlý přehled o bezpečnostním systému.

Nová verze aplikace je nyní rozdělena na tři základní segmenty, odkud lze přistupovat k dalším funkcím systému.

  • Domovská stránka: celkový přehled o dění v domácnosti s možností přímé akce.
  • Časová osa: modernizovaný kanál chronologicky zaznamenává minulé události v aplikaci a umožňuje přehrávání obsahu. 
  • Předvolby: karta umožňuje spravovat domácnost, přidávat produkty nebo upravovat předvolby oznámení.

Osobně mi přijde sympatické, že Netatmo evidentně vyslyšelo své uživatele a aplikaci přizpůsobilo současným trendům. Pokud se například chcete podívat na záznamy z kamer, stačí překliknout na sekci s časovou osou, kde jsou přehledně seřazeny všechny zaznamenané události.

Sekce s nastavením se prakticky nezměnila, nicméně je alespoň chvályhodné, že pokud uživatel potřebuje upravit něco v nastavení, vše najde v jedné společné nabídce, což je v porovnání s předchozí verzí daleko intuitivnější řešení.

Netatmo vypouští novou verzi aplikace Home + Security postupně od 6. února. Pokud ještě novou verzi aplikaci nevidíte, nemusíte mít žádné obavy, aktualizace by měla dorazit nejpozději v horizontu několika málo dnů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button